Naga MarketsCzwartek na GPW: WIG20 wyraźnie na zielono. Zyskuje CCC, TPE i PGE. Traci tylko DINO i mBankCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie się zakończyła. Jak się okazuje, wczorajszy optymizm udzielił się inwestorom także dzisiaj. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,78% tym samym przebijając ważną barierę 1800 punktów.

  • WIG20 niemal cały na zielono
  • CCC, TPE i PGE największymi wygranymi środy
  • Aż 212 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Szeroki optymizm na GPW. 18 spółek z WIG20 na zielono

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. Aż 18 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,78%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 63 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,04 mld zł. 212 spółek zakończyło dzień powyżej poziomu otwarcia (56,1%), a 111 odnotowało spadek (29,4%). Z kolei 55 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były KGHM, PZU oraz PKO BP. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+7,63%) oraz 06MAGNA (+39%), a silniej spadała firma mBank (WIG20)(-0,34%) oraz AGROTON (-7%).

WIG20 przedłuża pozytywny sentyment z środy

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją impulsu wzrostowego z wczoraj. Tym samym kupujący zdołali zamknąć czwartkową świecę nieco powyżej poziomu 1800 punktów.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Polski indeks jest na dobrej drodze do ponownego przetestowania czerwcowego szczytu 1860 z celem na marcowe maksimum 1913. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 1765 i dopóki kurs znajduje się powyżej trend wzrostowy powinien zostać zachowany.

CCC wzrasta w czwartek ponad 7%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CCC. Po dotarciu w trakcie wczorajszej sesji do ważnego poziomu wsparcia 56,80 zł kurs otworzył się w czwartek sporą luką wzrostową ostatecznie zamykając się na poziomie 63,50 zł. Dalsza aprecjacja aktywów powinna doprowadzić do przebicia lokalnego oporu 67,50 zł z celem na czerwcowy szczyt 78 zł. Trend wzrostowy zostanie utrzymany w przypadku oscylowania ceny powyżej poziomu 56,80 zł.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem spółka poinformowała, że odnotowała 40 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w II kw. 2020 r. (z uwzględnieniem rezerw) wobec 321 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej. Przychody w tym okresie spadły o 21% r/r do 1 292 mln zł. Strata na działalności operacyjnej w II kw. br. w tym ujęciu wyniosła 112 mln zł wobec 138 mln zł zysku rok wcześniej.

mBank największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka, która ostatecznie zamknęła się nieznacznym spadkiem o -0,34%. Kurs w dalszym ciągu znajduje się niedaleko dolnej granicy konsolidacji cenowej 224 – 267 zł i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować powstaniem silniejszego impulsu. Przebicie wsparcia otworzy drogę do tegorocznego dołka 182 zł. Z drugiej strony wzrost powyżej oporu 267 zł umożliwi test 288 zł oraz psychologicznego poziomu 300 zł.

Kurs MBK na interwale dziennym, tradingview
Kurs MBK na interwale dziennym, tradingview

Pod koniec czerwca poinformowano, iż łączny obrót największej aukcji kolekcji dzieł sztuki mBanku, która odbyła się 25 czerwca w Desa Unicum, wyniósł ponad 5 mln zł. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na powstający właśnie funduszu mBanku “M jak malarstwo”, który ma wspierać młodych polskich artystów i artystki.

Zobacz również inne wiadomości o GPW:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here