Naga MarketsCzwartek na GPW: WIG20 pod kreską. Traci Dino i Tauron, a honor ratuje CD Projekt Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazało mimo silnego wzrostu w środę dzisiejsza sesja nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -0,10% tym samym kurs pozostaje w zakresie wąskiej konsolidacji cenowej.

  • WIG20 z neutralną sesją w czwartek
  • Dino i Tauron największymi przegranymi czwartku
  • Ponad 160 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Neutralna sesja na GPW. Polski parkiet bez wyraźnego kierunku

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. 16 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, iż cały indeks spadł o -0,10%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 37 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 715 mln zł. 163 spółek zakończyło dzień powyżej poziomu otwarcia (42,7%), a 152 odnotowało spadek (39,8%). Z kolei 67 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, KGHM i Biomedlub. Najmocniej rosła dziś spółka CD Projekt (WIG20)(+5,45%) oraz Harper (+18,02%), a najsilniej spadała firma Dino Polska (WIG20)(-3,19%) oraz Adiuvo (-8,36%).

WIG20 bez rozstrzygnięć. Notowania konsolidują od kilku miesięcy

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja nie przedłużyła silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w środę. Tym samym kurs pozostaje w konsolidacji cenowej od połowy czerwca i na razie nic nie wskazuje na to, aby miało dojść do wybicia.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Notowania z jednej strony są ograniczone przez lokalny opór 1855 i formację podwójnego szczytu 1884, której przebicie otworzyłoby drogę do poziomu 1913 z celem na psychologiczny opór 2000. Z drugiej strony wsparcie stanowi lipcowe minimum 1738 i dopiero jego trwałe przebicie mogłoby przywrócić siłę podaży z celem na górne ograniczenie starej konsolidacji cenowej 1545-1673.

CD Projekt wzrasta w środę ponad 5%

Zdecydowanym zwycięzcą dzisiejszej sesji jest spółka CD Projekt. Po wczorajszym wzroście o ponad 7% dzisiejsza sesja była równie dobra zamykając notowania na poziomie 460,8 zł (5,45%). Tym samym kurs wyrysował nowe historyczny szczyt i jest coraz bliżej psychologicznego poziomu 500 zł. Lokalne wsparcie stanowi dzisiejszy poziom otwarcia będący również lokalnym szczytem 435 zł.

Kurs CD Projekt na interwale dziennym, tradingview
Kurs CD Projekt na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Spokko, spółka zależna CD Projektu, pracuje nad grą mobilną “The Witcher: Monster Slayer” na systemy iOS i Android. Daty premier obu wersji gry mają zostać podane jeszcze w tym roku.

The Witcher: Monster Slayer” ma być grą darmową (free to play), wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej (tzw. augmented reality). Akcja rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i – dzięki rzeczywistości rozszerzonej – stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Za grę odpowiedzialne jest studio Spokko – napisano w informacji prasowej.

Dino Polska największym przegranym środowej sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Dino Polska, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -3,19%. Jednak mimo trzeciej z rzędu sesji spadkowej nie należy zapominać, iż kurs w tym tygodniu ustanowił nowe historyczne maksimum na poziomie 243 zł, a ostatnie spadki to niewielka korekta. Czwartkowa sesja zamknęła się w okolicach poziomu wsparcia 232 zł, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę do 215 zł z celem na psychologiczny poziom 200 zł.

Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview
Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Dino Polska rozważa emisję obligacji o terminie zapadalności do 3 lat w ramach programu przyjętego przez spółkę w 2017 r..

W nawiązaniu do raportu bieżącego z 21 września 2017 r., w którym Dino Polska poinformował o ustanowieniu i uruchomieniu programu emisji obligacji w ramach, którego emitent może przeprowadzać wielokrotne emisje obligacji do łącznej kwoty (wartość nominalna) 500 000 000 zł, zarząd informuje, iż rozważa przeprowadzenie emisji obligacji w ramach programu emisji obligacji – czytamy w komunikacie.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here