Naga Marketsbyk patrzący w wykresyCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, pomimo trzech dni spadków dzisiejsza sesja przyniosła zdecydowaną poprawę nastrojów. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,95% tym samym negując impuls spadkowy z początku tygodnia.

  • WIG20 wraca na poziomy z początku lutego
  • Allegro, PKO, Dino, PZU i KGHM największymi wygranymi w czwartek
  • Ponad 220 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się pozytywnym akcentem. Aż 17 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,95%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 66 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,07 mld zł. 227 spółek zakończyło dzień wyżej (57,5%), a 117 odnotowało spadek (29,6%). Z kolei 51 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, KGHM oraz CD Projekt. Najmocniej rosła dziś spółka Allegro (WIG20)(+5,30%) oraz Skotan (+32,26%), a silniej spadała firma JSW (WIG20)(-1,19%) oraz Platyninw (-13,21%).

WIG20 rośnie niemal 2% i wraca na poziomy z początku miesiąca

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była negacją impulsu spadkowego, który miał miejsce od poniedziałku. Tym samym kurs zamknął się na poziomie 1954 ponownie dając nadzieje kupującym na rychły test psychologicznego poziomu oporu 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

W przypadku trwałego pokonania tego poziomu będzie można mówić o powrocie do trendu wzrostowego z celem na tegoroczny i zeszłoroczny szczyt kolejno 2100 i 2200. Z drugiej strony lokalna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 1884 – 1913 i dopiero spadek poniżej wyhamowałby presję kupujących, która trwa od początku listopada.

Allegro wzrasta w czwartek ponad 5% po serii spadków

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Allegro, która odnotowała dziś wzrost o 5,30%. To sprawiło, iż kurs z impetem odbił od poziomu wsparcia 65,30 tworząc w ten sposób formację podwójnego dna. Z kolei najbliższy opór przebiega przy okrągłym poziomie 70 i dopiero trwały wzrost powyżej pozwoliłby na większe odreagowanie. Dopóki tak się nie stanie istnieje spore prawdopodobieństwo ponownego testu historycznego minimum w okolicach 60.

Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview
Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Allegro uruchomiło nową platformę Allegro Biznes, która pozwala firmom robić zakupy i sprzedawać w jeszcze łatwiejszy sposób. Allegro Biznes to blisko 120 mln ofert z cennikami netto od ok. 100 tys. sprzedawców, co stanowi największą ofertę business-to-business na polskim rynku. Allegro Biznes wprowadza elastyczne metody płatności dla ponad 30 mln ofert – kupujący mają nawet 60 dni na zapłatę, a sprzedający od razu otrzymują pieniądze.

JSW największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka JSW, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -1,19% kończąc sesję na poziomie 39,70. Notowania pozostają niedaleko tegorocznego maksimum 42,16, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku okrągłego poziomu oporu 50,0. Z drugiej strony główny poziom wsparcia przebiega przy poziomie 30 i dopóki cena utrzymuje się powyżej trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) powołała Barbarę Piontek na stanowisko prezesa od 1 marca br.

– Rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 1 marca 2021 roku pani Barbary Piontek na stanowisko prezesa zarządu JSW X kadencji – czytamy w komunikacie.

W styczniu br. RN odwołała z funkcji prezesa Włodzimierza Hereźniaka i powierzyła Arturowi Dyczce pełnienie obowiązków prezesa.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here