Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, po trzech tygodniach silnych wzrostów nastąpiło lekkie wyhamowanie, choć indeks nadal utrzymuje się powyżej poniedziałkowego otwarcia. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś o -0,57% nieznacznie niwelując impuls wzrostowy z początku tygodnia.

  • WIG20 minimalnie pod kreską
  • Allegro, LPP i CD Projekt największymi przegranymi w czwartek
  • Prawie 200 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Wychłodzenie nastrojów na GPW. Niemal cały polski parkiet na czerwono

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. 8 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co wystarczyło, by cały indeks spadł o -0,57%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 38 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,05 mld zł. 137 spółek zakończyło dzień wyżej (35,1%), a aż 193 odnotowało spadek (49,5%). Z kolei 60 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem obok spadków na WIG20 niżej zamknął się również WIG (-0,40%) oraz sWIG80 (-0,34%). Honor polskiej giełdy broni w czwartek mWIG40, który zdołał zamknąć się nieznacznie nad kreską (+0,11%). Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Allegro i KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka JSW (WIG20)(+6,36%) oraz Protektor (+9,91%), a silniej spadała firma Allegro (WIG20)(-6,48%) oraz Biomedlub (-9,35%).

WIG20 spada ze szczytów. Indeks zamyka się poniżej 1850 pkt.

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była niewielką korektą ostatniego silnego impulsu wzrostowego,. Tym samym kurs zamknął się nieznacznym spadkiem tuż pod poziomem 1850. Lokalne wsparcie stanowi strefa 1786-1800 i dopiero jej przebicie mogłoby wyhamować presję kupujących.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Z drugiej strony ważny poziom oporu przebiega w okolicach formacji podwójnego szczytu 1884 utworzonej w lipcu i sierpniu, a jej trwałe pokonanie utorowałoby drogę w kierunku psychologicznego oporu 2000.

JSW wzrasta w czwartek ponad 6%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka JSW, która kontynuuje silne odbicie po osiągnięciu dołka w październiku na poziomie 15,0. Kurs wzrasta piątą sesję z rzędu i znalazł się niedaleko lokalnego poziomu oporu 25,50, którego przebicie otworzyłoby drogę do wrześniowego szczytu 30,0. Z drugiej strony główne wsparcie znajduje się na okrągłym poziomie 20,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Polski Funduszu Rozwoju (PFR) uzyskał już wymagane wyjaśnienia od Komisji Europejskiej i przewiduje, że ostateczną decyzję w sprawie pożyczki preferencyjnej dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) podejmie w najbliższych tygodniach, poinformował prezes PFR Paweł Borys. Jeśli chodzi o Polską Grupę Górniczą (PGG), trudno obecnie wskazać termin podjęcia decyzji w sprawie wsparcia w ramach tarczy, dodał.

Allegro największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Allegro, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -6,48%. Po dotarciu w poniedziałek do ważnego oporu 80,0 kupujący potwierdzili, iż nie mają siły przebić tego istotnego poziomu. To sprawiło, iż notowania oddaliły się w czwartek zamykając w okolicach 74,2, co stwarza ryzyko spadku w rejon 70,0 z testem na listopadowe minimum 65,30. Z drugiej strony dopiero trwałe przebicie ww. oporu pomogłoby przywrócić trend wzrostowy.

Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview
Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Allegro spodziewa się jedynie nieznaczących zdarzeń jednorazowych, które wpłyną na wynik netto w IV kw., poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy firmy Jon Eastick. Zapowiedział publikację oczekiwań finansowych na 2021 rok wraz z publikacją wyników za cały 2020 rok, na początku marca.

W IV kwartale spodziewamy się, że na osiągane zyski nie będą już wpływać znaczące zdarzenia jednorazowe, tak jak to miało miejsce w III kwartale, w związku z kosztami IPO i refinansowania. Zdecydowana większość tych kosztów została już rozpoznana w III kwartale, pozostała tylko ich niewielka część na IV kwartał – powiedział Eastick.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here