Naga Markets

Symbol GPW na tle wykresuCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, przedłużająca się niepewność dot. przyszłości polskiej gospodarki obciąża rynek akcyjny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem aż o -2,55% tym samym przedłużając impuls spadkowy z początku i zeszłego tygodnia.

  • WIG20 ponownie pod kreską. Cel na 1600 pkt
  • JSW, LPP, CCC i PKN największymi przegranymi czwartku
  • Ponad 280 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Ponowny powiew pesymizmu na GPW. Polski parkiet cały na czerwono

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno negatywnym akcentem. Aż 17 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -2,55%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 67 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,7 mld zł. 64 spółek zakończyło dzień wyżej (16,8%), a 282 odnotowało spadek (74,2%). Z kolei 34 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, Mercator oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka Dino Polska (WIG20)(+3,98%) oraz Biomedlub (+18,52%), a silniej spadała firma JSW (WIG20)(-9,04%) oraz Inc (-12,68%).

WIG20 w silnym impulsie spadkowym

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu spadkowego, który miał miejsce na początku tygodnia. Tym samym kurs przebił wrześniowe minimum w okolicach 1660, co otworzyło drogę do okrągłego wsparcia 1600 oraz dolnej granicy starej konsolidacji 1545.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jest to zarazem miejsce, gdzie notowania powinny znaleźć wsparcie, jednak przebicie poziomu 1545 może wywołać kolejną silną falę spadkową. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej górnego ograniczenia starej konsolidacji 1673 wyhamowałoby presję podaży.

Dino Polska broni honoru. Spółka wzrasta prawie 4%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Dino Polska, która obok firmy Play jako jedyna odnotowała dodatnią sesję. Tym samym kurs oddalił się od październikowych minimów 210 i w zaledwie dwie sesje wspiął się na lokalne maksima przy poziomie 232. Przebicie tego poziomu umożliwi wzrost do rekordowego maksimum 243. Z kolei główny poziom wsparcia znajduje się na psychologicznym poziomie 200.

Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview
Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Dino Polska otworzyło do końca września 2020 r. 153 nowe sklepy wobec 138 rok wcześniej, podała sieć.

XTB

Dino Polska S.A. otworzyła od stycznia do końca września 2020 r. 153 nowe sklepy wobec 138 rok wcześniej. Na koniec września 2020 r. sieć liczyła 1 371 sklepów, wobec 1 113 marketów rok wcześniej. Powierzchnia sprzedaży sklepów Dino wyniosła 532,7 tys. m2 wobec 430,5 tys. m2 rok temu – czytamy w komunikacie.

JSW największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka JSW, która ostatecznie zamknęła się ogromnym spadkiem o -9,04%. Silna przecena sprawiła, iż jest to pierwsza sesja poniżej poziomu 22,0 od 10 września. W przypadku przedłużenia impulsu wzrostowego kurs powinien spaść w okolice okrągłego poziomu 20,0 z celem na wrześniowe minima 15,0. Z drugiej strony dopiero trwały powrót powyżej 25,50 umożliwi dalsze wzrosty w kierunku 30,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zdecydowała o rozwiązaniu, na mocy porozumienia stron, umowy na 58,5 mln euro finansowania zawartej pomiędzy JSW, jej spółką zależną JSW Koks i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). Decyzja związana jest z wnioskiem JSW o wsparcie z tarczy antykryzysowej.

Decyzja o rozwiązaniu umowy kredytowej pomiędzy EBI a JSW, spółki będącej kluczowym europejskim producentem węgla koksowego, który po raz wtóry został wpisany przez Komisję Europejską na listę surowców krytycznych, została podjęta w związku z koniecznością spełnienia przez JSW, w możliwie najkrótszym czasie, wytycznych regulaminu udzielenia finansowego wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej – czytamy w komunikacie.

Zobacz również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here