Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, przedłużająca się niepewność dot. przyszłości polskiej gospodarki od ponad miesiąca silnie ciąży na rynku akcji. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -0,45% tym samym przedłużając impuls spadkowy z początku tygodnia.

  • WIG20 znów pod kreską. Spada PGE, KGHM i PGNiG
  • CDR, PKN i PZU największymi wygranymi w czwartek
  • Ponad 170 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Silny pesymizm na GPW. Polski parkiet zmaga się z przeceną

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się negatywnym akcentem. 16 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -0,45%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 57 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,2 mld zł. 162 spółki zakończyły dzień wyżej (42,0%), a 175 odnotowało spadek (45,3%). Z kolei 49 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują

Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Allegro i PKO BP. Najmocniej rosła dziś spółka CD Projekt (WIG20)(+6,95%) oraz Ursus (+77,78%), a silniej spadała firma PGE (WIG20)(-4,99%) oraz Aigames (-8,85%).

WIG20 spada czwartą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu spadkowego trwającego od początku tygodnia. Tym samym indeks po raz drugi z rzędu zamknął się w okolicach dolnego ograniczenia konsolidacji cenowej 1545-1673.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jest to niezwykle istotne wsparcie, a jego trwałe przebicie może zepchnąć kurs w okolice 1400 z celem na tegoroczne minimum 1247. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej 1600, a w konsekwencji przebicie górnego ograniczenia konsolidacji 1673 przywróciłoby trend wzrostowy.

CD Projekt wzrasta w czwartek niemal 7%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CD Projekt, która odnotowała wzrost o 6,95%. Tym samym kurs zniósł całkowicie wczorajszą sesję spadkową ponownie zamykając się powyżej poziomu 350. Jednocześnie notowania zamknęły się na ważnym poziomie oporu 360 utworzonym z trzech lokalnych dołków w czerwcu, lipcu i październiku. Dopiero trwały wzrost powyżej tego poziomu oraz przebicie 380 i 400 będzie oznaczało zakończenie korekty spadkowej.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview

Tymczem CD Projekt jest pewny, że premiera gry “Cyberpunk 2077” nie zostanie przełożona kolejny raz i tytuł zadebiutuje 10 grudnia. Dodali, że gra jest gotowa, a studio pracuje nad poprawą jej jakości, usunięciem drobnych błędów. Firma jest nadal zadowolona z poziomu przedsprzedaży.

Ta sytuacja jest inna (niż podczas poprzednich zmian daty premiery – PAP). Mamy gotową grę na PC i dobrze gra się w nią na konsolach nowej generacji. Finalizujemy proces dotyczący konsol obecnej generacji. Wydanie gry 19 listopada było możliwe, ale uważamy, że to, iż będziemy mieć więcej czasu pomoże nam – powiedział prezes Adam Kiciński podczas wtorkowej telekonferencji.

PGE największym przegranym czwartkowej sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka PGE, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -4,99%. Jest to trzeci dzień spadków na akcjach spółki, a przebicie okrągłego poziomu 5,00 otworzyło drogę do minimum z maja 3,70. Presja spadkowa powinna zostać utrzymana dopóki kurs ponownie nie wzrośnie powyżej poziomu 5,00.

Kurs PGE na interwale dziennym, tradingview
Kurs PGE na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie firma PGE Obrót z Rzeszowa zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych wprowadziła nową ofertę dla swoich klientów, w jej ramach można uzyskać m.in. doradztwo techniczne wraz z montażem kotłów gazowych.

To już kolejna edycja oferty “Cieplej z PGE”, w ramach której klienci mogą uzyskać doradztwo techniczne, a także kupić urządzenie wraz z jego montażem. Oferta przewiduje również zakup paliwa gazowego.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here