Naga MarketsWiedźmin GeraltCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, dzisiejsza sesja nie przyniosła rozstrzygnięć i przez większą część dnia indeksy konsolidowały charakteryzując się niską zmiennością. Na tle całej giełdy nie po raz pierwszy wyróżniła się spółka CD Projekt, która naruszyła dziś psychologiczny poziom 400 zł za akcję. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś o -0,9%, tym samym całkowicie niwelując wczorajszą sesję.

  • WIG20 nie spieszy się by wybić z konsolidacji cenowej
  • CCC, Alior Bank i JSW największymi wygranymi w czwartek
  • 46% spółek na GPW kończy sesje na plusie

Czwartkowa sesja na GPW bez rozstrzygnięć

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. 13 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co wywołało spadek całego indeksu o -0,9%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 53 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 787 mln zł. 180 spółek zakończyło dzień wyżej (46,6%), a 155 odnotowało spadek (40,2%). Z kolei 51 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Play oraz Pekao. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+1,68%) oraz Herkules (+37%), a silniej spadała firma Play (WIG20)(-4,84%) oraz Rubicon (-11%).

WIG20 kończy sesję nieznacznie pod kreską

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja niewiele znaczy w szerszym kontekście. Czwartkowa sesja na globalnych rynkach nie różniła się znacząco od handlu od początku tygodnia. W większości przypadków byliśmy świadkami konsolidacji w ograniczonym zakresie wahań. Nastroje pozostają ostrożnie optymistyczne po ostatnich zapowiedziach emisji wspólnego, europejskiego długu, który mógłby wesprzeć członków UE najbardziej dotkniętych pandemią.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingviewcom

Nieznaczny spadek o 0,9 procenta zniwelował całkowicie wczorajszy wzrost, co ponownie oddaliło kupujących od próby przeforsowania formacji podwójnego szczytu w okolicach poziomu 1670. Z drugiej strony dolną barierę konsolidacji stanowi poziom 1545 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować wykreowaniem silniejszego impulsu.

CD Projekt narusza psychologiczną barierę

Mimo, iż czwartkowa sesja nie była przełomowa dla większości spółek z WIG20, nie można tego powiedzieć o firmie CD Projekt. Akcje polskiego producenta gier komputerowych wzrosły w godzinach przedpołudniowych naruszając ważną barierę 400 zł. Na tym poziomie najprawdopodobniej nastąpiła częściowa realizacja zysków z pozycji długich, gdyż kurs następnie silnie zanurkował kończąc sesję na poziomie 392,6 zł.

Kurs CDR na interwale H1, tradingviewcom
Kurs CDR na interwale H1, tradingviewcom

Alior Bank wzrasta w ponad 1,5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Alior Bank. Akcje wzrosły dziś o 1,57 procent, co pozwoliło zamknąć sesję w okolicach 14 zł. Mimo odbicia kurs pozostaje pod wpływem trendu spadkowego i dopiero trwałe przebicie szczytu z kwietnia na poziomie 17,16 zł umożliwiłoby większe odreagowanie. Jednak dopóki tak się nie stanie presja na ponowny test tegorocznego minimum 11,40 zł powinna się utrzymywać.

Kurs Alior Banku na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs Alior Banku na interwale dziennym, tradingviewcom

W związku z upływającą w 2020 r. wspólną kadencją, sześciu członków rady nadzorczej Alior Banku złożyło rezygnację z pełnienia funkcji ze skutkiem na dzień 20 maja br.

Jednocześnie bank rozbudował bankowość internetową o nowe rozwiązania internetowe dla klientów inwestycyjnych. Zmiany dotyczą m.in. wyszukiwania aktywów inwestycyjnych oraz zleceń koszykowych.

Play największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Play, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -4,84. Warto wspomnieć, iż kurs otworzył się dziś sporą luką spadkową, a strata mogła być znacznie większa gdyby nie silne odbicie na samym początku sesji. Lokalny opór stanowi okrągły poziom 30 zł, a wsparcie to dołki z kwietnia w okolicach 28 zł oraz tegoroczne minimum 24,22 zł.

Kurs Play na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs Play na interwale dziennym, tradingviewcom

Spadki na Play są związane z faktem, iż Kenbourne Invest II oraz Tollerton Investments Limited sprzedały odpowiednio ok. 13 472 960 oraz ok. 11 527 040 akcji spółki. Uplasowanie akcji wśród inwestorów nastąpiło w wyniku procesu przyspieszonej budowy księgi popytu, w trakcie którego ustalono cenę za jedną akcję w wysokości 28 zł.

Oferta obejmie więc łącznie nie więcej niż 25 000 000 akcji, stanowiących nie więcej niż około 9,83% kapitału zakładowego spółki i nie więcej niż 9,83% praw głosu w spółce i zmniejszy procent posiadanych przez Kenbourne akcji w Spółce do 20,1% oraz procent posiadanych przez Tollerton akcji w spółce do 20,1% – napisano w komunikacie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak działa blik | notowanie ropy | bitcoin kurs 2019 | kirs dolara | kursy kryptowalut prognozy | kurs biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here