Naga MarketsCztery spółki odpowiedzialne za wzrosty WIG20 Zamknięcie tygodnia na krajowym rynku, chociaż przyniosło kontynuację zwyżki indeksu największych spółek, miało mniej typowy przebieg. Przede wszystkim zwraca uwagę niska szerokość rynku, więcej spółek po piątkowej sesji spadało niż rosło, po drugie za 75% piątkowej zwyżki WIG20 odpowiadają raptem 4 spółki: DINOPL, ALLEGRO, CDPROJEKT oraz KGHM.

Allegro ze zwiększonymi szansami przychodów

W przypadku DINOPL dwucyfrowa zwyżka to efekt bardzo dobrych wyników finansowych po III kw oraz relatywnie dobre perspektywy w kolejnych okresach, zwłaszcza że wprowadzone ostatnio restrykcje w handlu nie obejmą sklepów tej sieci. Ograniczenie w działalności sklepów stacjonarnych dla artykułów wyższego rzędu powinno za to być z korzyścią dla sprzedaży on-line napędzając zainteresowanie akcjami ALLEGRO.

Te artykuły również Cię zainteresują

Iron VR S.A.: Trwa emisja akcji


Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu przełamał krótkoterminową, spadkową linię oporu. Nadal utrzymują się podwyższone obroty. Najbliższym oporem byłby październikowy szczyt 1751 pkt. W obawie o utrzymanie obecnej dynamiki wzrostowej hamuje przyrost LOP, ale zmiana kursu nadal pokazuje wysoką presję popytu. Na wykresie 60-min mimo kolejnej sesji wzrostowej nadal nie ma potwierdzenia nowego maksimum na wskaźnikach (negatywne dywergencje).

Poranne notowania na rynkach zachodnich wyrażone w kontraktach terminowych na główne indeksu są pod wpływem kolejnych doniesień w zliczaniu głosów w wyborach prezydenckich w USA. Szacowana przewaga kontrkandydata do obecnie urzędującego prezydenta jest dobrze przyjmowana przez rynki. Jak wskazywały niektóre analizy największych banków inwestycyjnych wartość planowych działań stymulujących powinna przekroczyć kwotę dodatkowych wpływów z zapowiadanej podwyżki podatków. Zmiana notowań futures na główne indeksy od piątkowego popołudnia implikuje zdecydowanie wzrostowy początek sesji dla FW20.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here