Naga Marketsczlowiek„Jeśli gra się dość długo i dość intensywnie, stosując zasadę zamykania pozycji przegranych i utrzymania pozycji przynoszących zysk, to po jakimś czasie statystyka zaczyna działać na twoją korzyść” Gene Agatstein. Tylko realny rynek. Krótkie wpisy bez nadmiaru teorii.        Prosta strategia, schemat prowadzenia pozycji i postępowanie w myśl powyższej sentencji. Zapraszam na codzienne starcie „Człowiek kontra rynek”.


Do końca roku pozostał w zasadzie miesiąc potencjalnej gry. W okresie Świąt i Nowego Roku zmienność znacząco zmaleje. Proponuję aby wykorzystać ten czas i spróbować czegoś nowego, tak aby dać sobie prezent pod choinkę w postaci nowego, zdobytego doświadczenia.

Zagrajmy w nieco inny sposób niż dotychczas. Niewielką kwotę przeznaczoną na grę już teraz uznaję za przegraną. Nie ma więc nic do stracenia, można tylko wygrać. Pieniądze i zdobyte nowe doświadczenie… lub samo doświadczenie. Lepiej zestaw pierwszy 🙂

Zapraszam na eksperyment, w którym osoba z bardzo niewielkim doświadczenia na najniższym interwale czasowym spróbuje swoich sił w starciu z rynkiem, opisując swoje doświadczenia i przemyślenia na temat takiego stylu spekulacji.

Wszystko będzie odbywało się na realnym rynku. Jeden instrument, jeden interwał czasowy, jedna strategia, której szczegóły będą stopniowo odsłaniane. Wyniki będą podawane na bieżąco, niemal każdego dnia. Cykl przeważnie będzie publikowany pod wieczór.

Sprawdź możliwości xStation 5 i wypróbuj najnowsze narzędzia w swoim handlu!

Zaczniemy z kwotą 5000 zł na rachunku u brokera XTB. Na każde zagranie przeznaczone będzie do 3% depozytu. Dlaczego akurat XTB? Koszty transakcyjne na DAX są dość niskie, mamy regulacje KNF, a po za tym wydaje się, że jest to solidna firma, notowana na GPW, z siedzibą w Polsce, a nie w krajach egzotycznych typu… wyspa świętego Zielonka 🙂

Podstawowe założenia systemu:
Instrument: DAX
Interwał czasowy: M1
Czas gry: od 9:10 do max 21:00
Narzędzia: średnie ruchome EMA66 i EMA99 oraz Stochastic 25,2,2

Dlaczego takie narzędzia?
Średnie są po to aby zawierać transakcje zgodnie z panującym trendem. Oscylator stochastyczny jest po to aby zagrywać po korektach. Sygnał kupna powstaje, gdy średnie są ułożone pod kątem wskazującym na trend wzrostowy, cena spada poniżej średnich, a oscylator wychodzi ze strefy wyprzedania.

Gramy więc z trendem i po korektach, chyba nic więcej nie jest potrzebne. Przepraszam za brak pokazania na obrazku jak wygląda sygnał w teorii. Myślę, że realne przykłady będą lepsze, a tych na pewno nie zabraknie.

Mimo, że gra odbywać będzie się na interwale M1, nie zakładam gapienia się w ekran przez wiele godzin. Nie będę w stanie rozegrać wszystkich pojawiających się sygnałów, będą również dni, gdy nie będę grał wcale. Średnio system powinien przynosić 3-6 zagrań dziennie. Strategia nie jest wersją ostateczną, cały czas może ewoluować, także pod wpływem Waszych pytań i sugestii. Pytać można o wszystko, nie ma głupich pytań, te poruszające kluczowe kwestie będą zapisywane, a odnośnik do nich będzie widoczny w każdym wpisie.

Dalsze szczegóły strategii przedstawię w kolejnych odcinkach, również w zwięzłej formie. W najbliższym czasie pokażę schemat prowadzenia pozycji czyli rzecz znacznie ważniejszą niż wspomniana metoda zawierania transakcji.

Mam nadzieję, że eksperyment przypadnie Wam do gustu i nawet jeżeli wyniki nie będą rewelacyjne to wyniknie z niego jakaś wartość edukacyjna. Przede wszystkim ma być ciekawie, dynamicznie, ma to być po prostu nowe doświadczenie. Zapraszam więc do śledzenia pojedynku „Człowiek kontra rynek”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here