Naga MarketsZbigniew Wieczorek podczas wywiadu z Krzysztofem Kamińskim
Zbigniew Wieczorek podczas wywiadu z Krzysztofem Kamińskim

Pod względem technologicznym, świat rozwija się bardzo szybko. Obecne pokolenie często nie wyobraża już sobie życia bez korzystania z wielu urządzeń, tak bardzo przeniknęły do naszej codzienności. Postęp technologiczny, zwłaszcza w przypadku sztucznej inteligencji wywołał u Zbigniewa Wieczorka przemyślenia na temat roli człowieka w tradingu. Właśnie o tym rozmawiał z Krzysztofem Kamińskim.

Jako przykład wielkiego przyspieszenia technologicznego w zakresie sztucznej inteligencji, Wieczorek podaje zespół DeepMind z Google, który opracował sztuczną inteligencję, a ta w 4 godziny na grze sama ze sobą opanowała strategie przy pomocy algorytmów maszynowego uczenia się.

Człowiek jako SI?

Jednak wykład paradoksalnie skupiał się na ludziach jako słabym ogniwie w tradingu. Zbigniew Wieczorek uważa bowiem, że jeśli ludzie chcą przetrwać na rynku, muszą działać trochę niczym sztuczna inteligencja ucząca się maszynowo, a co za tym idzie, nie odczuwać lęku, chciwości, itp. Jest to z jego strony pewnego rodzaju prowokacja zmuszająca do rozważenia kwestii emocji, które na nas działają, a którym nie podlegają algorytmy komputerowe, tak skuteczne w wielu dziedzinach życia.

W rozmowie poruszony został także tematu procesu ewolucji podejścia do tradingu z perspektywy Zbigniewa Wieczorka, który w niezwykle ciekawy sposób opowiada o różnych koncepcjach tradingu price action. Rozmówca Krzysztofa Kamińskiego analizujący przez lata rynki głównie pod kątem wysokich interwałów wykresu, obecnie eksperymentuje także. z badaniem także ruchów intraday.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here