Naga MarketsAlan TuringPrezes Banku Anglii, Mark Carney ogłosił dziś, że Alan Turing, człowiek uważany za ojca sztucznej inteligencji zostanie twarzą nowego banknotu o wartości 50 funtów, którego wejście do obiegu planowane jest przed końcem 2021 roku.


Skazany -> uniewinniony -> wyróżniony

Alan Turing nazywany jest ojcem informatyki. Uważa się go także za twórcę komputera. To wybitny matematyk, który stworzył bowiem teoretyczne podstawy nowoczesnego komputera. Najbardziej znany jest jednak ze swojej pracy nad maszynami do łamania kodów. Podczas II wojny światowej kierował on grupą pracującą nad złamaniem kodu Enigmy. To właśnie od jego nazwiska pochodzi nazwa maszyny Turigna – urządzenia łamiącego kod maszyny szyfrującej Enigmy.

Na jego nieszczęście, przyszło mu żyć w czasach, kiedy homoseksualizm nie był powszechnie akceptowany. To właśnie przez wzgląd na swoją orientację seksualną, w 1952 roku został on oskarżony o naruszenie moralności publicznej. Karą był m.in. zakaz udziału w badaniach nad konstrukcją nowoczesnych, programowanych komputerów oraz przymusowe konsultacje z psychiatrą i kuracja hormonalna estrogenem, mająca na celu ograniczenie popędu seksualnego. Blisko dwa lata po procesie, 7 czerwca 1954 roku, Turing popełnił samobójstwo, zjadając jabłko zatrute cyjankiem. W 2013 roku został jednak pośmiertnie ułaskawiony przez królową Elżbietę II. Teraz zostanie także twarzą nowego banknotu 50-funtowego.

Argumentując swoją decyzję Mark Carney, prezes Banku Anglii przyznał, że Alan Turing był wybitnym matematykiem, którego praca miała ogromny wpływ na to, jak żyjemy dzisiaj. Jako ojciec informatyki i sztucznej inteligencji, jak również bohater wojenny, wkład Alana Turinga były daleko idący i łamał ścieżki. Turing jest gigantem, na którego ramionach stoi teraz tak wiele osób“.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/CHF, CHF/JPY
Następny artykułS&P 500 nie chce przerwać rajdu, WIG20 w górę o 0,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here