Naga MarketsCzłonkowie grupy WallStreetBets mogli paść ofiarą oszustwa, wskutek którego stracili ponad dwa miliony dolarów. Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że założyciel grupy WallStreetBets (WSB) stojącej m.in. za tegorocznym rajdem na akcjach spółki GameStop chce, by rynek akcji stał się bardziej podobny do rynku kryptowalut. W tym celu zamierza wykorzystać on technologię blockchain. Powstanie też specjalny token $WSB. Okazuje się jednak, że oszuści byli szybsi i już rozpoczęli sprzedaż nowego tokenu o bardzo zbliżonej nazwie, co mogło wiele osób wprowadzić w błąd.

Członkowie WSB stracili ponad 2 mln USD

Osoba pod pseudonimem “WallStreetBets – Crypto Pumps” zachęcała na Telegramie do zakupu nowego tokena o nazwie WSB Finance. Informowała ona użytkowników, aby Ci wysyłali wpłaty w Binance Chin (BNB) bądź Ethereum (ETH) na specjalny portfel kryptowalutowy, a następnie skontaktowali się z botem w celu otrzymania tokenów WSB Finance. Te nigdy nie zostały jednak nikomu przekazane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oszustowi udało się jednak zebrać od niczego nieświadomych inwestorów około 3 451 BNB, co przy obecnej wycenie kryptowaluty na poziomie 650 USD daje ponad 2,2 mln USD. Warto tu zaznaczyć jednak, że kwota ta nie uwzględnia wpływów z ETH.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax index online | theppro sklep | kurs biomed | gbp online | kurs orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMaksymilian Bączkowski zaprasza na live trading, 6 maja 2021 r.
Następny artykułCofnięcie dolara i Wall Street. Chiny zrywają współpracę z Australią – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here