Naga Marketslogo Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych TechnologiiIzba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) to zapoczątkowana w tym roku inicjatywa przedsiębiorców, której głónym celem jest działanie na rzecz rynku blockchain w Polsce. Skupiająca ponad sto podmiotów i osób fizycznych Izba przypomina o drugim Walnym Zgromadzeniu członków, które odbędzie się już dzisiaj, w czwartek 8 listopada 2018 roku od godziny 18:00 na czwartym piętrze Warsaw Spire. 


Wedle Polskiej litery prawa Izba posiada ustawowe możliwości umożliwiające jej reprezentowanie interesów całej branży blockchain i nowych technologii, w rozmowach z organami rządowymi. Po raz pierwszy publicznie pomysł powstania izby gospodarczej był przedstawiony przez Sławomira Cieślińskiego, na pierwszych spotkaniach Strumienia Blockchian i Kryptowaluty prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji jeszcze w 2016. Szerokiej publice pomysł powołania bytu godnego reprezentowania środowiska w rozmowach z rządem został przywołany przez Minister Annę Streżyńską w dniu 23 lutego 2018 na premierze filmu pod tytułem „Krypto” w Warszawskim kinie LUNA – czytamy na stronie IGBNiT.

W skład Komitetu założycielskiego Izby wchodzą tak rozpoznawalne w polskiej społeczności blockchain nazwiska jak Pawczyński, Wilczyński, Mościcki czy Kiełbus. W trakcie środowej (7 listopada 2018 r.) konferencji inwestorów AligatoCoin z przewodniczącym IGBiNT, Robertem Wojciechowskim rozmawiała Daria Gaca:

Wśród postulatów Izby znajdziemy między innymi wnioski o:

  • Całkowitą abolicję podatku PCC i dodanie wyłączenia poboru tego podatku w przypadku walut cyfrowych
  • Zwolnienie z podatku dochodowego obrotu walutami cyfrowymi,
  • Wprowadzenie koncepcji pieniądza prywatnego do porządku prawnego lub nowelizacja ustawy dewizowej z uwzględnieniem walut wirtualnych, czy
  • Umożliwienie dokonywania zapłaty podatków państwowych i lokalnych, oraz innych opłat np. za wywózkę śmieci – za pomocą walut cyfrowych. Nałożenie obowiązku posiadania przez podmioty publiczne adresów w walutach wirtualnych i przyjmowania takich płatności.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here