Naga MarketsMoneta Bitcoin w bańce mydlanejCzłonek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) ostrzegł, że “bańka [na kryptowaluta] już zaczęła się zwinąć”.


Przemawiając na konferencji w Rydze, Ardo Hansson – jednocześnie szef estońskiego banku centralnego – stwierdził, że waluty cyfrowe staną się wkrótce “nonsensem”. Urzędnik ostrzegł też, że “bańka już zaczęła się zawalać”. Uważa, że za kilka lat, gdy będziemy wspominać obecny okres, będziemy zastanawiać się jak mogliśmy wierzyć “w tego rodzaju baśniową historię”.

EBC nie lubi kryptowalut

Hansson dodatkowo podkreślił potrzebę, o której mówi wielu polityków czy urzędników. Chodzi o skupienie się na kwestii ochrony inwestorów, którzy kupują kryptowaluty. On sam powtarza też inne tego typu kwestie – mówi, że waluty cyfrowe mogą być wykorzystywane do nielegalnych działań. Jego zdaniem, jeśli weźmie się pod uwagę wzrost powiązań między aktywami cyfrowymi a tradycyjnym regulowanym sektorem finansowym, istnieją także obawy dotyczące ogólnej stabilności finansowej całego naszego systemu.

…Estonia też nie?

Estonia jest jednym z najbardziej zinformatyzowanych krajów w Europie, ale i na świecie. Genezą tego procesu były masowe ataki hakerskie, które spotkały państwo ze strony Rosji. Co dziwne, przy tak otwartym podejściu do innowacyjności, Estonia nie chce ostatecznie wprowadzić własnej kryptowaluty, choć istniały takie plany.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi wypowiadał się o Estcoin. Powiedział wówczas, że “żadne państwo członkowskie nie może wprowadzić własnej waluty; walutą strefy euro jest euro. ”

W listopadzie członek zarządu EBC Benoit Coeure skrytykował również Bitcoina (BTC), stwierdzając, że “niewielu pamięta, że ​​Satoshi [Nakamoto] umieścił w bloku genesis nagłówek “Timesa” ze stycznia 2009 r. na temat ratowania banków w Wielkiej Brytanii.” Jego zdaniem główna kryptowaluta jest czymś w rodzaju owocu patologii kryzysu finansowego.

W przeciwieństwie do oświadczenia Coeure, wiceprezes Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis oświadczył we wrześniu, że Unia Europejska skoncentruje się na rozwoju klasyfikacji zasobów kryptograficznych i tworzeniu przepisów. Dombrovskis powiedział wówczas, że aktywa kryptowalutowe są “tu na stałe”, a rynek kryptografii wciąż “rośnie” pomimo “ostatnich zawirowań”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here