Naga MarketsKurs euro (EUR USD) testuje 1,1940. Częściowy lockdown nie działa? Liczba zakażeń w Niemczech się potroiłaNiemcy odnotowały rekordowy wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa. Obecnie w największej gospodarce Europy zakażonych jest  prawie 1 miliona osób. Niemiecki rząd zdecydował się na przedłużenie częściowego lockodownu, który ma pomóc w opanowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak reaguje kurs euro (EUR/USD)?

  • Od początku października potroiła się liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech
  • Niemcy przedłużają częściowy lockdown do 20 grudnia
  • Zaostrzono limity spotkań prywatnych

Niemal milion przypadków COVID-19 w Niemczech

Liczba przypadków COVID-19 potroiła się od początku października, co skłoniło rząd do nakazania zamknięcia restauracji, siłowni i kin w listopadzie oraz wprowadzenia ograniczeń w kontaktach społecznych. Tak duży przyrost zakażeń stawia pod znakiem zapytania skuteczność wprowadzonych restrykcji.

Zobacz też: Strategia – czyli zaplanuj sobie walkę na rynku. Wiking zaprasza na kolejny webinar

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba infekcji wyniosła 32687, co stanowi nowy rekord. Drugi najwyższy wynik odnotowano ostatnio trzy tygodnie temu (31480). Rośnie także liczba osób śmiertelnych, po raz pierwszy od początku pandemii przez 3 dni z rzędu przekraczała 300 zgonów.

Kanclerz Angela Merkel i przywódcy 16 landów związkowych Niemiec zgodzili się w środę przedłużyć częściowy lockdown o co najmniej trzy tygodnie, do 20 grudnia. Zgodnie z umową urzędnicy zaostrzyli również limity dotyczące prywatnych spotkań, ale utrzymali otwarte szkoły i większość przedsiębiorstw, próbując ograniczyć szkody dla gospodarki.

fpmarkets

Kurs euro (EUR/USD) na nowych maksimach

Notowania wspólnej waluty w relacji do dolara wzniosły się dziś na nowe maksima. Tym samym kurs pary walutowej EUR/USD testuje poziomy z 1 września br., gdzie jednocześnie widoczny jest istotny opór.

Jeśli bykom na Eurodolarze uda się przełamać obszar przy 1,1934, otworzą sobie tym samym drogę w kierunku psychologicznej bariery na poziomie 1,2000.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here