Naga Markets

Część banków zaczyna zyskiwać. W tym gronie nie ma jednak PKO BPWakacje kredytowe to potencjalna ulga dla kredytobiorców, ale i koszty dla sektora bankowego. Jak wskazuje Marin Tuszkiewicz, na antenie Comparic24, poszczególne banki w trakcie ostatnich sesji radzą sobie na GPW dość dobrze, jednak w doborze poszczególnych spółek trzeba być ostrożnym.Niektóre banki zaczynają zyskiwać

Wakacje kredytowe to temat ostatnio głośny medialne. Pomysł ten wywołuje kontrowersje, jednak jest on wcielany w życie. Jak wskazuje Marcin Tuszkiewicz, na antenie Comparic24, jest to oczywiście koszt dla banku, zwłaszcza jeżeli ludzie zdecydują się nadpłacić kredyty, bo wtedy jest to realna utrata korzyści przez banki.

Należy jednak pokreśli, że wakacje kredytowe nie są „anulowaniem rat”. Jest to ich odroczenie w czasie, więc one i tak będą musiały zostać spłacone. Obecnie na giełdzie niektóre podmioty z sektora bankowego ponownie zdają się radzić sobie lepiej.

Część banków zaczyna zyskiwać. W tym gronie nie ma jednak PKO BP
Notowania Alior Bank w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

– Alior Bank znowu próbuje te 26 zł wybić górą. Citi Handlowy pomału, systematycznie się wspina wyżej. Santander Bank cały czas jesteśmy powyżej 220 zł. Jeszcze 240 jakby rynek wybił, to by mogło rozpędzić nam tę cenę wyżej. – wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

Słabość PKO BP

Jak słyszymy na antenie Comparic24, banki to obecnie ciekawe spółki, jednak trzeba być wybiórczym. Największe polskie banki w ostatnich dniach negatywnie zaskoczyły, co widoczne  jest na wycenie tych podmiotów.

Część banków zaczyna zyskiwać. W tym gronie nie ma jednak PKO BP
Notowania PKO BP w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Największy polski bank, czyli PKO BP, zanotował wczoraj spadek aż o 2,64%, a jego wycena na koniec sesji wyniosła 23,95 zł. Sierpień dla PKO to jak na razie okres korekty i zbliżania się w okolice rocznych minimów. Warto przypomnieć, że jeszcze w styczniu wycena PKO BP ocierała się o barierę 50 zł.

Zobacz również:

NED

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułNotowania USD/CAD z perspektywą kolejnego impulsu wzrostowego
Następny artykułCena złota blisko 1800 dol. przed publikacją danych NFP!
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here