Naga MarketsGPW zdominowały niedźwiedzie. WIG spadł o 0,6 proc. mBank z największą stratą, a Lotos przewodził wzrostomOstatnaia sesja tygodnia handlowego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdominowana jest przez sprzedających. W okolicach godziny 11. indeks WIG 20 osuwał się o 0,77 proc. Jako, że na dziś nie zaplanowano żadnych ważnych publikacji ekonomicznych, uczestnikami rynku kierują obawy o rozwój pandemii koronawirusa. Te natomiast rosną na świecie uderzając w rynek akcji. Największe straty notuje dziś mBank, natomiast wzrost wartości notują akcje Dino Polska.

  • W okolicach godz. 11. indeks WIG 20 tracił 0,77 proc.
  • Spadkom przewodził mBank
  • Zyskiwały jedynie 3 spółki, a najmocniej Dino Polska

mBank z największą przeceną

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 na wartości traciło aż 17, a wzrost notowały jedynie 3 spółki.

Największy spadek notowała mBank tracąc ponad 2 proc. 2,46 proc. Zaraz za nim spółka PGE osuwała się o 1,91 proc, a odzieżowy gigant LPP zniżkował o 1,71 proc. Po “zielonej stronie mocy” była spółka Dino Polska ze wzrostem o 2,14 proc., Cyfrowy Polsat (+0,65 proc.) oraz PGNiG (+0,15 proc.)

Notowania WIG 20 kontynuują niedźwiedzi ruch

Notowania indeksu polskich blue chipów otworzyły się dziś luką spadkowa na poziomie 1781, 84 pkt. Wczoraj natomiast sesja zakończyła się w okolicach poziomu otwarcia wskazując na niezdecydowanie uczestników rynku

Dzisiejsze spadku indeksu WIG 20 nie są dużym zaskoczeniem, zwłaszcza z uwagi na to co dzieje się w USA, gdzie kontrakty terminowe na indeks S&P 500 zniżkują kolejny dzień. Kluczowa strefa wsparcia w przypadku dalszych osunięć wypada w obrębie poziomu 1740 pkt. Warto natomiast obserwować także zachowanie notowań w okolicach 1760 pkt, ponieważ poziom ten odgrywał istotną rolę na przełomie czerwca i lipca br.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Akcje mBanku na miesięcznym dołku

Wczorajsza sesja na akcjach mBanku zakończyła się spadkiem, podobnie z resztą jak dwie poprzednie. Jednak notowania utrzymały się ponad kluczową strefą wsparcia w obrębie poziomu 227 zł.

Dziś jednak niedźwiedzie zepchnęły cenę pod wsparcie tak, że znalazła się na poziomach widzianych ostatnio 4. czerwca br. Skuteczne przełamanie wsparcia otwierałoby drogę do spadków w kierunku poziomu 184 zł, gdzie znajduje się kluczowa strefa obrony.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here