Naga MarketsGPW zdominowały niedźwiedzie. WIG spadł o 0,6 proc. mBank z największą stratą, a Lotos przewodził wzrostomOstatnaia sesja tygodnia handlowego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdominowana jest przez sprzedających. W okolicach godziny 11. indeks WIG 20 osuwał się o 0,77 proc. Jako, że na dziś nie zaplanowano żadnych ważnych publikacji ekonomicznych, uczestnikami rynku kierują obawy o rozwój pandemii koronawirusa. Te natomiast rosną na świecie uderzając w rynek akcji. Największe straty notuje dziś mBank, natomiast wzrost wartości notują akcje Dino Polska.

  • W okolicach godz. 11. indeks WIG 20 tracił 0,77 proc.
  • Spadkom przewodził mBank
  • Zyskiwały jedynie 3 spółki, a najmocniej Dino Polska

mBank z największą przeceną

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 na wartości traciło aż 17, a wzrost notowały jedynie 3 spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największy spadek notowała mBank tracąc ponad 2 proc. 2,46 proc. Zaraz za nim spółka PGE osuwała się o 1,91 proc, a odzieżowy gigant LPP zniżkował o 1,71 proc. Po “zielonej stronie mocy” była spółka Dino Polska ze wzrostem o 2,14 proc., Cyfrowy Polsat (+0,65 proc.) oraz PGNiG (+0,15 proc.)

Notowania WIG 20 kontynuują niedźwiedzi ruch

Notowania indeksu polskich blue chipów otworzyły się dziś luką spadkowa na poziomie 1781, 84 pkt. Wczoraj natomiast sesja zakończyła się w okolicach poziomu otwarcia wskazując na niezdecydowanie uczestników rynku

Dzisiejsze spadku indeksu WIG 20 nie są dużym zaskoczeniem, zwłaszcza z uwagi na to co dzieje się w USA, gdzie kontrakty terminowe na indeks S&P 500 zniżkują kolejny dzień. Kluczowa strefa wsparcia w przypadku dalszych osunięć wypada w obrębie poziomu 1740 pkt. Warto natomiast obserwować także zachowanie notowań w okolicach 1760 pkt, ponieważ poziom ten odgrywał istotną rolę na przełomie czerwca i lipca br.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Akcje mBanku na miesięcznym dołku

Wczorajsza sesja na akcjach mBanku zakończyła się spadkiem, podobnie z resztą jak dwie poprzednie. Jednak notowania utrzymały się ponad kluczową strefą wsparcia w obrębie poziomu 227 zł.

Dziś jednak niedźwiedzie zepchnęły cenę pod wsparcie tak, że znalazła się na poziomach widzianych ostatnio 4. czerwca br. Skuteczne przełamanie wsparcia otwierałoby drogę do spadków w kierunku poziomu 184 zł, gdzie znajduje się kluczowa strefa obrony.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here