Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” chciałbym przedstawić dwie spółki. Obie mają za sobą bardzo udaną czwartkową sesję.

Pierwszą z nich jest Czerwona Torebka, czyli spółka o stosunkowo małej kapitalizacji rynkowej, której główną działalnością jest rozwój ogólnopolskiej sieci pasaży handlowych skupiających punkty usługowe i handlowe.

CZERWONA TOREBKA - wykres dzienny
CZERWONA TOREBKA – wykres dzienny

Pewnie nigdy bym nie zwrócił na nią uwagi gdyby nie wynik ostatnich trzech sesji, który jasno mówi: „to była gorąca spółka”. I to nie tylko jednej sesji. Jeszcze w poniedziałek kurs zamknięcia wynosił 0,67 zł, a po wczorajszej sesji wartość jednej akcji to 1,47 zł. Wynika z tego, że w przeciągu ostatnich trzech dni omawiane papiery zdrożały o blisko 120 %. Na wykresie można też dostrzec, że kupującym udało się przebić linię bessy, po której to cena osuwała się skutecznie od lutego. Wydarzenia ostatnich dni są o tyle istotne, że mają szansę być początkiem dłuższych wzrostów ceny.

Drugą „gorącą spółką” było Gino Rossi, które w czwartek zdrożało o 7,46 %. Może wynik ten nie jest oszałamiający – szczególnie w porównaniu z spółką, którą opisywałem wcześniej, jednak wczorajsza sesja ma szansę być potencjalnie ważna w długim terminie.

GINO ROSSI - wykres tygodniowy
GINO ROSSI – wykres tygodniowy

Cena w tym przypadku znajduje się od początku marca w spadkowej korekcie wzrostów zapoczątkowanych pod koniec 2012 roku. Wczorajsze mocne odbicie się ceny umiejscowione jest w okolicy ważnego technicznie poziomu, a sygnał jaki wysłali kupujący może być początkiem końca trwającej pół roku korekty. Szczególnie dobrze wygląda rysująca się właśnie świeca na wykresie tygodniowym.

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Niezmiernie mnie ciekawi, co Pan widzi na wykresie spółki GNG? Przyznam, że jakbym ja miał zrobić AT do GNG to składała by się dosłownie z kilku zdań. Wszystkie byłyby krytyczne.
    Po czym poznać, że kończy się kumulacja?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. czy ktoś moze zrobić AT dla spółki GNG ?
    w/g mnie wygląda wyjątkowo ciekawie i okres kumulacji kończy się , a przecena jest straszna .
    dzięki marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here