Naga MarketsNajważniejszą publikacją poniedziałkowego popołudnia pozostaje Manufacturing Purchasing Managers Index opublikowany o godzinie 16:00 przez amerykańskie ISM. Raport pozytywnie zaskakuje wskazując na kontynuację trendu wzrostowego w wartościach wskaźnika. 


To już trzeci z kolei wzrostowy odczyt ISM PMI dla sektora produkcyjnego. Czerwcowy odczyt na poziomie 60,2 punktów mija zaledwie o 0,6 punktu bazowego najwyższą wartość wskaźnika w tym roku. Mamy więc do czynienia z podwójnie optymistyczną informacją ponieważ ankietowani przez Reuters ekonomiści wskazywali na duże prawdopodobieństwo spadku w poziomie wskaźnika w czerwcu.

Wraz z raportem PMI poznaliśmy również czerwcowe ceny ISM w sektorze produkcyjnym. Te wyraźnie zniżkują – do poziomu 76,8 z poprzednich 79,5 – o włos mijając prognozy analityków na poziomie 77 punktów. 

Odczyt ISM jest zbieżny z danymi IHS Markit, który opublikował własne wyliczenia amerykańskiego PMI na kwadrans przed godziną 16:00. Czerwcowe PMI jest wynikiem najlepszego kwartału od niemal czterech lat dla sektora produkcji, ale również ostrzega nas przed tym co czeka w przyszłości. Bazując na dotychczasowych odczytach można podejrzewać, że drugi kwartał tego roku zaprezentuje szczyt cyklu produkcyjnego – komentuje najnowsze wyliczenia PMI Chris Williamson, główny ekonomista IHS Markit.

Reakcja rynku

Pomimo, zdawać by się mogło pozytywnych danych płynących do nas z Ameryki, reakcja dolara jest raczej ograniczona:

EURUSD

Handlujesz na danych? Sprawdź warunki handlu w XM i daj się zaskoczyć>>>
USDJPY
USDCAD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here