Naga MarketsDziś wtorek 17 września, zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


USA nie do końca potępiają Iran, rynki wracają do starej retoryki

Pomimo ogromnej zmienności na ropie naftowej, która została wywołana przez weekendowy atak na kluczowy obiekt naftowy w królestwie, w dalszym ciągu brakuje konkretnych dowodów i działań ze strony Donalda Trumpa, który początkowo zaatakował Iran.

Dalsze wzrosty ropy musiałby być wsparte obawami o konflikt militarny z Iranem, który nie jest nikomu na rękę. Najprawdopodobniej Chiny poinstruowały Iran jak postępować z USA, aby nie wywołać konfliktu, gdyż Państwu Środka jest bardzo nie na rękę droga ropa szczególnie na tle trwającej wojny handlowej – powiedział analityk BOŚ.

Z kolei dolar wczoraj wyraźnie zyskiwał, co powszechnie próbuje się tłumaczyć tym, iż mamy wzrost awersji do ryzyka.

– Skoro tak to dlaczego mieliśmy wczoraj zwyżki rentowności na rynku długu. Mieliśmy także wzrosty krótkoterminowej stopy procentowej overnight repo. Pojawiły się głosy, iż Fed może stracić kontrolę nad tą stopą, co jest sygnałem dla Rezerwy Federalnej, aby się bardziej zaczęła określać w którą stronę będzie podążać jej polityka monetarna – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here