Naga MarketsZawarcie ugody pomiędzy Grecją a jej wierzycielami nie rozwiązuje wszystkich problemów tego kraju, jednak powoduje zwiększony apetyt na ryzyko wśród inwestorów. Zejście Aten z nagłówków zwróci oczy rynku z powrotem na europejski program luzowania ilościowego. Dziś prezentujemy zbiorczą rekomendację trzech banków inwestycyjnych, których centrum zainteresowania jest aktualnie EUR/USD.


W początkowym akapicie dzisiejszej rekomendacji SocGen nakreśla aktualną sytuację na rynku. EUR/USD przetestowało zaznaczony na wykresie 1.0985/50, który jest jednocześnie zniesieniem 78,6 ruchu mierzonego od majowych dołków. Następnie kurs poszybował w kierunku 1.12 kreśląc kształt przypominający formację podwójnego szczytu. Tygodniowy RSI wciąż znajduje się poniżej wyznaczonego oporu, choć jak zaznacza bank w interwale dziennym wskaźnik zaczyna spadać.

Najbliższym oporem pozostaje poziom 1.12, jego wybicie będzie oznaczać prawdopodobny powrót EUR/USD w okolice innego kluczowego oporu jakim jest okolica 1.1450/1.1536. Spadek kursu poniżej 1,08 otworzy drogę niedźwiedziom do zepchnięcia pary z powrotem do poziomów 1.05/04.

n76
Prognoza Societe Generale przedstawia się następująco.

 

Seria wyższych dołków oraz coraz niższych szczytów może sugerować, że EUR/USD znalazło się w średnioterminowej formacji trójkąta – informuje Goldman Sachs. Jeśli prognoza banku jest poprawna, to wyznaczony w ten sposób poziom oporu znajduje się w tej chwili w okolicach 1,1419. Dalsze potwierdzenie scenariusza GS zakłada wybicie kursu powyżej czerwcowej linii trendu spadkowego, co w przypadku dnia dzisiejszego oznacza powrót ceny powyżej 1,1179. Goldman Sachs stwierdza, że przebicie kluczowego wsparcia w okolicach 1.0930 będzie stanowić jednoznacznie niedźwiedzi sygnał dla EUR/USD.

n77

Na końcu rekomendacji, kilka słów od przedstawicieli Barclays. Dzisiejsze Price Action zmusiło bank do odłożenia w czasie spadkowego scenariusza dla EUR/USD i wyczekania na czystszy sygnał. Jednakowoż, bank nadal utrzymuje swój długoterminowy niedźwiedzi pogląd na rynek i chętnie będzie sprzedawał wybicia kursu 1.1280. Cel dla Barclays w dłuższym terminie to poziomy 1.0915, a następnie 1.0815.

Więcej rekomendacji oraz pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here