Naga MarketsLogo-Credit-AgricolePoniedziałek nie jest dniem szczególnie ulubionym przez traderów handlujących pod dane makroekonomiczne. Brak zaplanowanych publikacji oznacza, że większość ruchów podczas dnia będzie kierowana sentymentami oraz analizą techniczną. W tym tygodniu doczekamy się jednak kilku ważnych dla dolara momentów, które zdaniem analityków Credit Agricole udowodnią rację byków.


Pomimo wpadki podczas publikacji ostatnich payrollsów, amerykański rynek pracy wciąż jest w bardzo dobrej kondycji – przekonują analitycy Credit Agricole. Dobre fundamenty pozwalają sądzić, że Stany opublikują zadowalające raporty wzrostu gospodarczego w drugim kwartale tego roku. Jednak w kwestii przyszłego kształtu polityki monetarnej Fed nic nie jest ważniejsze niż poziom inflacji – przypomina bank.

Rosnące ceny surowców oraz słabsze USD wspierają rozwój cen w kraju, jednak Rezerwa monitoruje nie tylko obecny poziom inflacji ale również jego prognozy na przyszłość. W tym tygodniu czekamy przede wszystkim na najnowszy, kwietniowy raport CPI. Inflacja konsumencka powinna odnotować wzrost w związku z wspomnianymi ruchami cen surowców, które przełożą się na ceny benzyny czy żywności. W związku z tym wzrostem analitycy Credit Agricole dostrzegają jednak ryzyko nieco słabszych odczytów bazowego wskaźnika inflacji.

Nie czujesz się pewnie w świecie publikacji makroekonomicznych? Odbierz za darmo aż 200 wideo szkoleniowych!

Drugą, niezwykle ważną z punktu widzenia przyszłych działań Rezerwy jest protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Jako, że rynkowa wycena czerwcowego terminu podwyżki jest już niemal wyceniana na zero, zaplanowany na środę raport nie powinien wywołać większych zmian w wycenie samego dolara. Będzie jednak dla nas ważną wskazówką, która miejmy nadzieję naprowadzi nas na odpowiedź, czy podwyżka stóp we wrześniu nadal jest w grze czy liczyć możemy już jedynie na grudzień.

EUR/USD zaczyna tydzień od nieśmiałych wzrostów.
EUR/USD zaczyna tydzień od nieśmiałych wzrostów.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here