Naga MarketsFED w środę nieco poprawił nastroje na rynkach, ale Donald Trump ma szanse to zepsuć. W niedzielę (15 grudnia) najprawdopodobniej dojdzie do wdrożenia wyższych ceł. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Wojna handlowa ponownie eskaluje?

Kluczowy przekaz Fedu to usunięcie z komunikatu sformułowania, iż Rezerwa Federalna dostrzega niepewność co do perspektyw dla polityki gospodarczej. Co ciekawe, wykres kropkowy wskazuje, że żaden członek Fedu nie opowiada się za obniżką stóp w przyszłym roku, co pokazuje, że wkraczamy w okres stabilizacji – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem w chińskiej prasie pojawiły się sugestie, że Pekin przygotowuje kontr-uderzenie na przyszły tydzień. Na rynkach walut widoczna jest asymetria w podejściu do ryzyka. O ile potencjalne odroczenie terminu ceł jest w pewnym sensie dyskontowane, o tyle rynki mogą być bardziej zaskoczone negatywnym scenariuszem.

W niedziele w życie powinny wejść wyższe cła. Moim zdaniem zostaną one wprowadzone – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here