Naga Marketscommerzbank_logoBank of Japan będzie trzecim i ostatnim bankiem centralnym podejmującym w tym tygodniu decyzję dotyczącą kształtu własnej polityki monetarnej. Analitycy Commerzbank przyznają, że czekają z niecierpliwością na czwartkowe oświadczenie BoJ pragnąc sprawdzić poprawność swoich założeń…


A jakie one są? Cóż, wyjdźmy od pytania dotyczącego jena. W jakim stopniu za obecną słabość jena ponoszą winę pogłoski dotyczące czwartkowego ruchu Bank of Japan? – zastanawiają się analitycy Commerzbank.

Znalezienie poprawnej odpowiedzi na to pytanie jest niezwykle trudne. Pewnym wydaje się natomiast fakt, że poziomy powyżej 112,00 są na ten moment dla USD/JPY nieodpowiednie. Wszystko zależy od zasięgu decyzji – przekonują analitycy.

Patrząc wstecz na poprzednie decyzje BoJ wprowadzające ujemną stopę depozytową przekonujemy się, że w obecnym środowisku rynkowym takie decyzje posiadają krótki żywot. JPY zareagowało mocniejszymi spadkami, ale już chwilę później odrobiło straty doprowadzając w końcu do mocnego zrywu jaki obserwowaliśmy na przełomie marca i kwietnia.

Obecnie, aby za decyzją szło faktyczne osłabienie waluty w dłuższym terminie potrzebna jest wiara inwestorów w to, że kolejne obniżki są nieodzowne. O to w tym momencie trudno, ponieważ uważa się, że BoJ nie będzie w stanie obniżać stóp procentowym non stop. Z całą pewnością czekamy na czwartkowe oświadczenie Bank of Japan – konkludują analitycy banku.

USDJPYH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here