Naga MarketsNadchodząca bessa ma być najgorsza od niemal 80 lat, twierdzi współpracownik SorosaBessa, która ma nadejść ma być potężna, jak twierdzi Jim Rogers, współzałożyciel słynnego funduszu Quantum Fund należącego do George’a Sorosa. Inwestor zwraca uwagę na gigantyczną ilosć pieniądza, który został wprowadzony na rynek przez banki centralne, aby w sztuczny sposób wywołać hossę na rynkach giełdowych z całego świata.

  • Pandemia koronawirusa początkowo wywołała gwałtowne załamanie rynków giełdowych w marcu tego roku
  • Jednak późniejsze miesiące przyniosły odbicie, w którym swoje szczyty wszechczasów wyznaczył m.in S&P 500
  • Miejsce miał także rajd na złocie, który również doprowadził do wyrysowania przez kurs ATH

Nadchodzi ciężka bessa, twierdzi współpracownik Sorosa

Odwrócenie koniunktury na gorsze ma zakończyć się wielką katastrofą. Nadmiar pieniądza wstrzykniętego w system gospodarczy prędzej czy później odbije się czkawką na przyszłej sytuacji ekonomicznej.

– Jeśli spojrzymy za okna, wszędzie widać drukarki do pieniędzy – ujął sprawę metaforycznie Jim Rogers.

– Wiemy co się stało z innym krajami w historii, które pozwoliły pogrążyć się w długu… To nie skończyło się dobrze. – dodał.

Rogers zwrócił szczególną uwagę na fakt, że stosunek wyceny surowców do rynku akcyjnego jest na bardzo niskim poziomie, co jest bardzo nietypową sytuacją, jednak łudząco przypominającą tą z bańki Dotcom z przełomu millenium.

Rogers zwraca uwagę na olbrzymią ilość pieniądza wpompowanego w rynki akcyjne, które zostały sztucznie utrzymane na powierzchni, a nawet wpędzone w hossę, którą podchwycili inwestorzy indywidualni, którzy rozpędzili ją w kierunku maksimów wszechczasów amerykańskich indeksów.

Warto jednak w tym przypadku zauważyć, że taki stopień załamania cen surowców wynika także ze specyfiki obecnego kryzysu i załamania cen ropy, która jest najczęściej handlowanym na światowych rynkach typem surowca.

– To jest prawdopodobnie najgorszy kryzys jaki widziałem w ciągu swojego życia, ponieważ wszystko się zapadło a politycy, media oraz wszyscy inni grubo przesadzili w mojej opinii, przez co wszystko zostało zamknięte – stwierdził Rogers.

– Mieliśmy wiele epidemii w historii, jednak nigdy wcześniej nie zamykano McDonaldów, nigdy wcześniej nie zatrzymywano linii lotniczych – zaznaczył.

– Następny rynek niedźwiedzia będzie najgorszym w moim życiu. – zakończył.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here