Naga MarketsEksperci Facebooka, Circle, Soramitsu i Coinbase dyskutowali na Singapore Fintech Festival o tym, jak i kiedy waluty cyfrowe wejdą do głównego nurtu.

  • Eksperci większych firm debatowali na Singapore Fintech Festival o przyszłości cyfrowych walut.
  • Ich zdania co do przyszłości cyfrowych aktywów są bardzo podzielone. Część uważa, że adopcja kryptowalut będzie rosła, ale inni wskazali na pewne bariery w tym zakresie.

Przyszłość kryptowalut

Przemawiając na Singapore Fintech Festival, CEO Circle, Jeremy Allaire, powiedział, że „technologia blockchain trzeciej generacji” dostarczy na rynek cyfrową walutę, a ta trafi „w ręce setek milionów, jeśli nie miliardów użytkowników”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Allaire wystąpił na panelu wraz z dyrektorem generalnym Stowarzyszenia Diem (dawniej Libra Association) Stuartem Leveyem, CPO Coinbase Surojit Chatterjee i CEO Soramitsu Makoto Takemiya. Wspólnie chcieli odpowiedzieć na pytanie: czy cyfrowe waluty to przyszłość rynku płatności.

Allaire argumentował, że waluty cyfrowe są wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ale wkrótce zrobią krok analogiczny do przeskoku z Internetu telefonicznego do szerokopasmowego.

Jesteśmy u progu tego, o czym lubię myśleć, jako o szerokopasmowym momencie dla cyfrowej waluty – mówił.

Nie tak prędko…

Innego zdania była dyrektor generalny Soramitsu, który powiedział, że na rynku jest nadal zbyt wiele barier, które uniemożliwiają powszechną adopcję. Mimo tego, że technologia blockchain ma, jak dodał, wielki potencjał.

Allaire odparł, że większość innowacji w tym sektorze przesunęła się w stronę wrażeń konsumenckich, i prognozował, że lepsze doświadczenia użytkowników związane z kryptowalutami pozwolą im dostrzec zalety takich systemów.

Użytkownicy będą mówić: “Jak mogłem tego wcześniej nie mieć!” – stwierdził.

Ekspert z Coinbase zasugerował zaś, że “przyjęcie do głównego nurtu” wymaga „momentu TikToka”, w którym użytkownicy uznają, że cyfrowe waluty są „po prostu tak łatwe w użyciu”, że trzeba z nich korzystać.

Prawo

Panel omawiał także wpływ regulacji na adopcję głównych kryptowalut.

Powołując się na swoje doświadczenie w bezpośredniej pracy z regulatorami, Levey z Diem powiedział, że rządy odczuwają potrzebę regulacji walut cyfrowych z powodu obaw związanych z nielegalną działalnością i obchodzeniem sankcji finansowych.

Powołał się też na przykład chińskiego cyfrowego juana, który to projekt uważa za niebezpieczny.

– To prawda, że ​​to, co robią Chińczycy, jest głębokie, ale ma to taki skutek, że władze centralne mają dostęp do każdego szczegółu każdej transakcji. To bardzo różni się od wizji, którą, jak sądzę, wszyscy mamy – wyjaśnił.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here