Naga MarketsCo przyniesie dzisiejsze FOMC?
Co przyniesie dzisiejsze FOMC?

Już dzisiaj o godzinie 20:00 poznamy protokoły (minutes) z październikowego posiedzenia FOMC. Tradycyjnie zespół Comparic przygotował streszczenie i komentarz do prognoz największych banków i instytucji finansowych w związku z tym wydarzeniem. Poniżej znajdziecie Państwo przewidywania takich podmiotów jak Goldman Sachs, Credit Suisse, Deutsche Bank, BNP Paribas, Societe Generale, itd.


Goldman Sachs

Bank spodziewa się, że podczas październikowego spotkania FOMC wiele uwagi poświęcono instrukcjom wyprzedzającym. Oprócz tego będziemy szukać komentarzy odnośnie sytuacji gospodarczej na świecie – szczególnie po braku jakichkolwiek odniesień do niej w październikowym oświadczeniu.

Credit Suisse

Ostatnie oświadczenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku dla części inwestorów okazało się sporym zaskoczeniem ze względu na swój jastrzębi wydźwięk. Dzisiejsze protokoły z posiedzenia, które miało miejsce 28-29 października również mogą okazać się niespodzianką. Jednak w całkowicie przeciwnym kierunku.

Wszystko za sprawą paru członków Komitetu, którzy wskazują na ryzyko wynikające z globalnej stagnacji dynamiki gospodarczej.

Deutsche Bank

Analitycy DB nie posiadają dużych oczekiwań co do dzisiejszych FOMC minutes. Jeżeli protokół pokryje się z październikowym oświadczeniem wtedy piąty raz z rzędu możemy oczekiwać ruchów wzrostowych na S&P500 oraz USD/JPY.

Na 7 z ostatnich 8 minutes jeszcze 10 dni po ich publikacji dolar utrzymywał tendencję popytową. Dzisiejsza publikacja nie powinna więc zaburzyć średnioterminowego trendu na walucie.

Credit Agricole

Protokoły FOMC rzucą nam więcej świata na zbilansowanie opinii poszczególnych członków FEDu odnośnie postępów poczynionych w zakresie celów inflacyjnych, zatrudnieniowych i przyszłych decyzji dot. normalizacji polityki.

BNP Paribas

Minutes będą odzwierciedleniem jastrzębiej retoryki publikowanego 29 października oświadczenia, zapewniając znaczne wsparcie amerykańskiej walucie.

Część członków FOMC na pewno zwróci uwagę na gorsze od zakładanych odczyty inflacyjne – zostanie to jednak zbilansowane debatą na temat zmniejszenia znaczenia czynników powiązanych z rynkiem ropy na prognozowania inflacji.

Societe Generale

Czy prognozy realnego wzrostu PKB o 3% lub więcej w przyszłym roku oraz dalsze spadki bezrobocia będą wystarczające, aby rozpocząć precyzyjniejsze rozmowy dotyczące podwyżki stóp procentowych? Z drugiej strony znajdują się przecież niekorzystne odczyty inflacji CPI, które dla niektórych członków Komitetu okazały się wręcz „alarmujące”.

Zdaniem SocGen jeżeli prognozy dot. PKB zostały utrzymane wtedy do normalizacji polityki pozostało już naprawdę niewiele.

BTMU

Oświadczenie wydane 29 października przez FOMC zostało odebrane jako mniej gołębie niż zakładał rynek. Dzisiejsze protokoły będą oceniane pod jego kątem.

Przedstawiciele FEDu na pewno dyskutowali na temat gorszego wzrostu globalnego, silnego dolara oraz niższych cen surowców. W porównaniu z wcześniejszym oświadczeniem może to przerzucić się na bardziej gołębi odbiór minutes i delikatnie osłabić dolara w ujęciu krótkoterminowym.

Barclays

Analitycy Barclays w protokołach z październikowego FOMC będą szukali wskaźników potwierdzających ciągły wzrost rynku pracy, które przełożyły się na bezproblemowe wyjście z programu skupu aktywów.

Komitet raczej nie przejął się zbytnio niedawnymi krótkoterminowymi spadkami prognozowanej inflacji, na którą wpłynąć mogły niższe ceny ropy. Prognozy długoterminowe utrzymają się na stabilnych poziomach.

BofA Merrill

Przy październikowym oświadczeniu FOMC mniej gołębim niż przewidywał rynek, istnieje pewna szaba, że dzisiejsze protokoły posiadały będą bardziej niedźwiedzią retorykę – porzucając standardowy układ, że minutes zazwyczaj brzmią bardziej jastrzębio od oświadczenia.

RBS

Dzisiejsze protokoły powinny być ciekawsze przede wszystkim ze względu na to, że październikowe oświadczenie Komitetu FEDu zaskoczyło swoim jastrzębim wydźwiękiem. Oczywiście musimy pamiętać, że minutes o wiele lepiej odzwierciedlają różnice poglądów członków FOMC niż samo oświadczenie.

Ogólna retoryka dzisiejszej publikacji powinna okazać się gołębia i delikatnie zbić dolara z pantałyku.

Nomura

W dzisiejszych protokołach będziemy szukali potwierdzenia jastrzębiej retoryki wyraźnie widocznej w październikowym oświadczeniu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że Komitet nie przejął się zbytnio ostatnimi, krótkoterminowymi osunięciami inflacji.

W oświadczeniu zabrakło również miejsca na informację o wzroście zagranicznym i ryzyku, które jest z nim związane. Nomura ma nadzieję, że dzisiejsza publikacja będzie zawierała te informacje.

Morgan Stanley

Według naszych ekonomistów wystąpić może pewna dyskusja odnośnie potencjalnego ryzyka dotyczącego wzrostu i inflacji, cięciach w globalnej dynamice, silniejszym dolarze oraz słabszych cenach surowców.

Danske

FOMC minutes są niezaprzeczalnie najciekawszym wydarzeniem w trakcie dzisiejszej sesji – szczególnie po zaskakująco jastrzębim oświadczeniu publikowanym 29 października. O ile rynek prognozuje gołębie odwrócenie, Danske przemawia za utrzymanie byczej retoryki.

CIBC

Protokoły FED mogą zawierać w sobie sporo informacji odnośnie porzucenia w instrukcjach wyprzedzających zwrotu „wydłużony okres czasu”. Uwaga skupi się jednak przede wszystkim na normalizacji polityki i na tym, czy będzie uzależniona od wcześniejszej realizacji benchmarków rynku pracy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here