Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleJuż w najbliższą środę – 10 lutego – rozpocznie się kolejne oświadczenie prezes Fed, Janet Yellen przed amerykańskim Kongresem w Waszyngotnie. Yellen będzie spowiadać się z działań dotychczas przeprowadzonych przez Rezerwę Federalną oraz podzieli się prognozami Fed odnośnie najbliższych wydarzeń makroekonomicznych. Waga tego wydarzenia jest z pewnością spora i od początku tygodnia najwięksi gracze starają się jak najwięcej przewidzieć z tego o czym będzie mówić Yellen. Poniżej znajdują się przypuszczenia zespołu analityków i ekonomistów Credit Agricole.


Najprawdopodobniej środowe i czwartkowe wystąpienia Yellen (całość oświadczenie przez Kongresem trwa dwa dni) będzie podobne – o ile nie identyczne – w tonie jak niedawne komentarze pozostałych członków Rezerwy. Bank wspominając Fischera niemal gwarantuje, że Yellen w swojej przemowie będzie chciała wesprzeć dolara na światowych rynkach.

Nie zabraknie również wspomnień na temat ostatnich turbulencji w globalnej gospodarce oraz spowolnienia USA odczuwanego głownie w wynikach kolejnych raportów makroekonomicznych. Na pewno dane nam będzie wysłuchać po raz kolejny zapewnień, że ścieżka amerykańskich stóp procentowych zależna jest od kolejnych danych z gospodarki.

chartW najbliższym przemówieniu Yellen raczej nie znajdziemy reakcji na ostatnie dane z amerykańskiego rynku pracy. Jest na to zbyt mało czasu – oceniają analitycy Credit Agricole, choć nie wykluczają całkowicie jakiejkolwiek wzmianki o ostatnim raporcie payrolls. Bank zwraca również na piątkowy raport dotyczący sprzedaży detalicznej – silne wyniki tego raportu będą kluczowe dla podtrzymania apetytu na ryzyko wśród inwestorów oraz będą mocną kartą przetargową w rynkowych przewidywaniach dotyczących kolejnych kroków Fed. Zarówno środowe przemówienie Janet Yellen, jak i pozostałe ważne wydarzenia makroekonomiczne można śledzić na naszym kanale Rynki na Żywo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here