Naga MarketsDzisiejszą publikacją dnia będzie bez wątpienia protokół z ostatniego posiedzenia Federalnej Komisji Otwartego Rynku (FOMC). Swoje przypuszczenia co do kształtu i wpływu tej publikacji dzielą się RBS, Bank of America Merrill Lynch oraz Barclays:


Barclays

Oczekujemy, że dzisiejsze minutki FOMC pomogą zarówno nam jak i rynkowi zrozumieć szerszy kontekst wybitnie gołębiego tygodnia jaki mamy za sobą. Liczymy na szersze wyjaśnienie powodów decyzji o obniżeniu prognoz makroekonomicznych związanych z gospodarką Stanów Zjednoczonych oraz popularnych kropek.

Mamy nadzieję, że dzisiejsza publikacja pozwoli nam na dogłębne zorientowanie się w sytuacji panującej za zamkniętymi drzwiami FOMC, tj. kto z członków Komisji opowiada się za dalszym statusem quo, a kto zamierza nadal podnosić stopy procentowe.

RBS

Ostatnia publikacja kropek pokazała, że większość członków Komisji przybrała bardziej bezpieczne stanowisko i zrewidowała swoje poglądy odnośnie ścieżki przyszłych podwyżek. Pytaniem na które chcielibyśmy odnaleźć odpowiedź w dzisiejszej publikacji to przede wszystkim jak bardzo globalne spowolnienie wpłynęło na FOMC podczas ostatniego głosowania oraz którzy z członków Komisji nadal pozostają jastrzębiami.

BofA Merrill Lynch

Sądzimy, że wybitnie gołębie stanowisko Yellen nie odzwierciedla stanowiska całej Komisji w związku z tym prognozujemy, że dzisiejszy protokół FOMC będzie nieco bardziej jastrzębi niż się powszechnie uważa.

Rynek skupia się przede wszystkim na pytaniu dotyczącym terminu kolejnej podwyżki stóp. Naszym zdaniem, język FOMC pozostanie w tej kwestii niezmieniony i nadal karmieni będziemy zapewnieniami o żywych dyskusjach podczas kolejnych spotkań Komisji. Podobną retorykę znajdziemy w dzisiejszym oświadczeniu.

Najważniejszą będzie jednak część tłumacząca dlaczego prognozy Komisji uległy takiej zmianie. Szczególną uwagę należy przyłożyć do tłumaczeń związanych z obniżką prognoz wzrostu gospodarczego oraz poziomu inflacji w Stanach.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here