Naga MarketsDo publikacji NFP pozostały trochę ponad dwie godziny – wszystkie największe banki podzieliły się już swoimi prognozami na temat lipcowego raportu z amerykańskiego rynku pracy. W związku z tym zespół Comparic standardowo przygotował dla Was streszczenie najważniejszych informacji podanych przez takie instytucje finansowe jak Goldman, Deutsche Bank, Credit Suisse, Morgan Stanley, BNPP, Credit Agricole, itd.

Goldman SachsZmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym: 235 tysięcy i stopa bezrobocia: 6.00%

Deutsche Bank

Odnośnie danych z Ameryki od jakiegoś czasu znajdujemy się po byczej stronie i spodziewamy się odczytów payrolls na poziomie 250 tysięcy oraz spadku stopy bezrobocia o 0.1p.p. do 6.0%. Nawet gdyby NFP nie znalazłyby się na tak wysokim poziomie to każdy odczyt powyżej +200 tysięcy będzie korzystny i pozwoli utrzymać ostatnią średnią miesięczną na rekordowych wysokościach.

Credit Suisse

Spodziewamy się kolejnej rundy naprawdę solidnych odczytów z rynku pracy. NFP +250 tysięcy i stopa bezrobocia na niezmiennym poziomie (prognozy mówią o NFP na poziomie 230 tysięcy). Zarobki pozostają raczej bez zmian – ewentualny wzrost o 0.2% średniej stawki godzinnej. Nasi ekonomiści przewidują wzrost zarobków o 0.4% a wydatków o 0.5% w czerwcu (konsensus mówi o 0.4% w obu przypadkach).

Morgan Stanley

invest

Nasze prognozy odnośnie NFP pokrywają się z konsensusem (230  tysięcy). Co do stopy bezrobocia wyniesie ona o 0.1p.p. mniej od zakładanej (6.0%).

BNP Paribas

Nasz zespół analityków spodziewa się przeciętnych odczytów NFP (okolice 225 tysięcy). Po osiągnięciu średniej na poziomie 272 tysięcy w przeciągu trzech ostatnich miesięcy nie jest to wynik rekordowy, jednak nadal będzie zapewniał utrzymanie się powyżej 200 tysięcy w przeciągu ostatniego pół roku – ostatni raz zdarzyło się to w 1997 roku.

Barclays

Naszym zadaniem zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w lipcu wzrosło o 225 tysięcy stanowisk, stopa bezrobocia spadła natomiast o 0.1p.p. do 6.0%.

Bank of America Merrill Lynch

W porównaniu do trzymiesięcznej średniej (272tys.) NFP zaliczy delikatnie spowolnienie i w lipcu wyniesie 250 tysięcy. Stopa bezrobocia najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie 6.1% a godzinowe zarobki pójdą w górę zgodnie z trendem o 0.2% m/m.

Credit Agricole

Lipcowe zatrudnienie w sektorze pozarolniczym nie będzie już tak wysokie jak w czerwcu (+288 tys.) i zwiększy się o 220 tysiące. Stopa bezrobocia natomiast utrzyma się na niezmienionym poziomie 6.1%, który notowaliśmy w czerwcu. Nasz pogląd znajduje się delikatnie poniżej mediany (+230 tysięcy) zostawiamy sobie bowiem odrobinę miejsca na pozytywną niespodziankę.

Danske

Naszym zdaniem payrollsy wzrosną o 250 tysięcy etatów w sektorze pozarolniczym – odrobinę więcej niż wskazuje konsensus. Wczorajsze wnioski o zasiłki dla bezrobotnych i inne dane z rynku pracy rzuciły naprawdę sporo pozytywnego światła na amerykański rynek pracy. Dzisiejsze dane będą jedynie wsparciem dla i tak silnego już dolara. Jeżeli bezrobocie będzie nadal spadać wtedy FED z pewnością ponownie podejmie temat zejścia do poziomu 5.4% w drugim kwartale przyszłego roku.

Nordea

Dzisiejszy raport dotyczący zatrudnienia pokaże kontynuację wzrostowych trendów. Oczy wszystkich zwrócone będą na wzrost godzinowych średnich stawek (trend wskazuje, że w ujęciu miesięcznym powinny pójść do góry o 0.2%). Naszym zdaniem stopa bezrobocia pozostanie na niezmiennym poziomie – każdy odczyt NFP powyżej 125 tysięcy zwiększa jednak ryzyko, że będzie trendować w dół.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here