
Creative Commons License
Raport o zatrudnieniu w pigułce znajdziecie Państwo w porannym komentarzu makro.
Goldman Sachs: spadek stopy bezrobocia do 6.6% i zmianę w liczbie etatów w sektorze pozarolniczym o 200k.
Te artykuły również Cię zainteresują
Bank of America: silny raport za marzec ze wzrostem liczby etatów o 230,000 na skutek odreagowania złej pogody. Utrzymanie się bezrobocia na 6.7%
Credit Suisse: Prognoza “payrolls’ów” w marcu to 180k nie licząc możliwych rewizji. Ten odczyt utrzymałby 3-miesięczną średnią na 161k, jakkolwiek poniżej średniej z 12 miesięczy wynoszącej 180k. Prognoza stopy bezrobocia to 6.6% odreagowująca wzrost 0.1% w ub. miesiącu. Zdaniem CS odczyty zgodne z tymi prognozami wesprą USD , jednak możliwe jest, że rynki już to wyceniły – szczególnie USD/JPY. Bank uważa także, że short na EURUSD i wykupionych walutach EM może być mniej ryzykowny.
BNP Paribas: Ekonomiści spodziewają się NFP +210k, jednak zaznaczają, że już powyżej 200k odczyt będzie miał bardzo pozytywny psychologicznie wydzwięk. Dobre dane mają wesprzeć nowy trend wzrostowy w obrębie rentowności US, zwłaszcza wobec nowych oczekiwań co do podwyżki stóp procentowych.
Barclays: Spodziewa się 225k wzrostu w NFP i 0.1% spadku stopy bezrobocia do 6.6%. Będzie to wynik poprawy w odczytach tygodniowych wniosków o zasiłki względem lutego oraz odreagowanie negatywnych skutków złej pogody. Bank uważa także, że zarobki wzrosną o 0.2%
Credit Agricole: widzi wzrost NFP o 225k w marcu oraz spadek stopy bezrobocia do 6.6. Jako uzasadnienie bank podaje, że inne dane dotyczące zatrudnienia potwierdzają tezę silnego wzrostu tempa zatrudniania i prawdopodobne odreagowanie złej pogody na początku roku.
Danske: prognozuje mocny wynik NFP 195,000 z możliwym przebiciem górą, z uwagi na większe odreagowanie złej pogody i odbicie we wzroście zatrudnienia. W lutym stopa bezrobocia zaskakująco wzrosła do 6.7% i teraz bank uważa, że wróci do 6.6% w marcu.
BTMU: Dobry odczyt NFP około 200k, powinien iść w parze z dalszym spadkiem stopy bezrobocia i wsparciem dla dolara. Głównie z uwagi na odreagowanie złej pogody.