Naga MarketsDzisiaj o 14:30 czekają nas odczyty z amerykańskiego rynku pracy – oprócz stopy bezrobocia podane zostaną również nonfarm payrolls. Zespół Comparic zebrał w jednym miejscu prognozy największych banków i instytucji finansowych, dotyczące dzisiejszych danych makro z USA – swoimi opiniami podzieliły się między innymi Goldman Sachs, BofA Merrill Lynch, Societe Generale i Credit Suisse

Goldman SachsZdaniem GS majowy raport o zatrudnieniu będzie delikatnie bardziej gołębi niż zakładany konsensus. Ekonomiści banku spodziewają się NFP na poziomie 210tys. (oficjalna prognoza podaje215tys.) i wzrost stopy bezrobocia z 6,3% do 6,5% (o 0,1p.p. więcej niż konsensus). Biorąc pod uwagę ostatnie zachowania ceny oraz istniejący zestaw oczekiwań rynkowych, raport zgodny z przewidywaniami Goldman Sachs nie będzie miał większego wpływu na amerykański rynek.

Societe Generale

Prognoza SG mówi o +240tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym – w porównaniu do 288tys. z zeszłego miesiąca jest to wartość niska, biorąc jednak pod uwagę konsensus bardzo optymistyczna. Zdaniem SocGen istnieje również szansa korekt w górę. Jeżeli prognozy Societe Generale się sprawdzą, wtedy zdaniem banku powinniśmy zobaczyć ruchy zwyżkowe na USD/JPY oraz próby przebicia obecnych zakresów, w którym poruszają się rentowności amerykańskich obligacji. Czy silne dane będą jednak w stanie wypchać rentowności tak wysoko, że odbije się to negatywnie na EMFX? Jeżeli tak to tylko w krótkim terminie

BofA Merrill Lynch

Zdaniem Bank of America NFP wzrośnie o 225tys. w maju – przyspieszając delikatnie sześciomiesięczną MA znajdującą się obecnie na poziomie 203tys. Stopa bezrobocia wzrośnie najprawdopodobniej do 6,5% będąc odwróceniem nagłego spadku kwietniowego. W ogólnym ujęciu BofA pokaże powolne ożywienie w sektorze zatrudnienia – które już wcześniej sugerowały wskaźniki rynkowe.

Barclays           

invest

Zdaniem Barclays amerykańskie zatrudnienie w sektorze pozarolniczym pójdzie do góry o +225tys. (delikatnie powyżej konsensusu) a stopa bezrobocia utrzyma się na obecnym poziomie 6,3%, silnie wspierając USD. Dane dotyczące średniej stawki godzinowej również będą pilnie obserwowane dając wskazówki odnośnie średnioterminowych prognoz inflacyjnych – Barclays twierdzi, że pozwolą podnoieść oczekiwania odnośnie stóp rynkowych i pozytywnie odbiją się na pozycji dolara.

Credit Suisse                                                                                      

CS spodziewa się bardzo słabych odczytów NFP – 30tys. poniżej konsensusu na 215tys. Zdaniem banku prognoza taka pokrywa się z dwunastomiesięczną średnią (197tys.) i pozwoli ostudzić głowy po nagłych, kwietniowych wzrostach. Stopa bezrobocia również wróci po zeszłomiesięcznych spadkach o 0,4p.p. w okolice 6,4%. Średnie zarobki godzinowe wzrosną o 0,1% w ujęciu miesięcznym – nagłówki zdominują jednak payrollsy oraz stopa bezrobocia.

BNP Paribas

Ekonomiści BNPP spodziewają się odczytów NFP +215tys. (zgodnie z konsensusem) i stopy bezrobocia na poziomie niższym od prognozowanego -6,2%. Bank jednocześnie zachęca do utrzymywania długich pozycji na USD/CHF.

Danske

Bank zwraca przede wszystkim uwagę na wzrost nonfarm payrolls o 250 tysięcy, jest jednak świadomy ryzyka silnych spadków po bardzo mocnych odczytach kwietniowych. Raport o zatrudnieniu przygotowany przez ADP zawiódł i zasugerował ryzyko osunięć. Co do stopy bezrobocia – obecne warunki rynkowe utrudniają dokładne określenie jej prognozowanych wartości – Danske zakłada jednak powrót do poziomu 6,5%.

Credit Agricole

NFP +220 tysięcy. Wzrosty siły pracowniczej popchają stopę bezrobocia w górę do 6,4%. Prognoza CA znajduje się więc delikatnie powyżej konsensusu.

BTMU

Raport ADP mówiący o +179tys. wzrostu sugeruje, że odczyty NFP utrzymają się w okolicach sześcio- lub dwunastomiesięcznych średnich (203tys. lub 197tys.). Jeżeli dzisiejsze odczyty pokryją się z konsensusem i oczekiwaniami rynkowymi wtedy powinniśmy spodziewać się dalszych, krótkoterminowych bodźców osłabiających amerykańską walutę.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here