Naga Markets

WIG-20 wzrósł w poniedziałek o 1,05 proc. osiągając najwyższy poziom od końca sierpnia. Tym samym jego zwyżka z okresu ostatnich 16 sesji sięgnęła +19,1 proc. To najsilniejszy 16-sesyjny wzrost tego indeksy od listopada 2020.

WIG-20 był w okresie minionych 2 sesji najsilniejszym wśród głównych indeksów giełdowych na świecie (+12,9 proc.). WIG (+11,3 proc.) w tym zestawieniu był na trzecim miejscu za austriackim ATX Index. W okresie minionego miesiąca silniejszy od WIG-20 (+15,2 proc.) był na świecie jedynie turecki XU100 (+21,4 proc.).

Lekko umacniał się dziś rano amerykański dolar (USD/JPY +0,15 proc. ok. godz. 8:35). Kurs EUR/USD ponownie spadł lekko poniżej poziomu parytetu (-0,24 proc. do 0,99927).

Słabł dziś rano polski złoty (EUR/PLN +0,21 proc., USD/PLN +0,47 proc. ok. godz. 8:40).

Jaki scenariusz na kolejne tygodnie? Analizy polskiego i zagranicznego rynku w najnowszym filmie dokonują eksperci OANDA TMS Brokers.

O podwyżce stóp procentowych w USA, decyzjach Europejskiego Banku Centralnego, cenie ropy naftowej, czołowych indeksach i innych kluczowych tematach:

Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKryptowaluty o wartości 7 mld USD trafiły w ręce służb. BlockChain skrywa coraz mniej tajemnic
Następny artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt we wtorek, 8 listopada 2022 r.?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here