Naga MarketsBNP-Paribas-logoWczoraj mogliśmy dowiedzieć się, co zdaniem głównego ekonomisty Goldman Sachs pojawi się w oświadczeniu FOMC po skończonym spotkaniu i podjęciu końcowej decyzji. Zdaniem GS, pojawić tam miałyby się zapowiedzi kolejnych podwyżek oraz prognozy dotyczące dalszego rozwoju inflacji w Stanach. Jakie jest stanowisko BNP w tej sprawie?


Niemal na równi z prognozowaną decyzją o podniesieniu stóp procentowych o 25 pb. w środę pojawi się również oświadczenie FOMC na temat obecnej i przyszłej polityki monetarnej Stanó Zjednoczonych. Choć podwyżka jest już niemal pewna (rynki wyceniają ten scenariusz w niemal 100 procentach) to nadal trwają dyskusje odnośnie tego co ma się znaleźć w środowym dokumencie.

Zdaniem ekonomistów BNP, przeważająca część tego sprawozdania będzie zawierała w sobie powody podjęcia decyzji o podwyżce. Ponownie usłyszymy o stabilnym wzroście cen i dobrej sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Poza tym, mamy nadzieję usłyszeć nieco więcej o planach Rezerwy na rok 2016 – w tym momencie bank prognozuje zaledwie 4 podwyżki. Dodatkowo, po decyzji FOMC powinna zostać opublikowana szersza informacja o nadchodzących terminach transakcji reverse repo – przypomina bank.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynki czyszczone przed FOMC. Rekomendacja EUR/USD Societe Generale.
Następny artykułMerck – walka o silne wsparcie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here