Naga MarketsAuthor: MPD01605, Creative Commons License
Author: MPD01605, Creative Commons License

Już za niespełna półtorej godziny poznamy szczegóły związane z oficjalnym startem europejskiego programu luzowania ilościowego – przynajmniej takie nadzieje ma rynek. 14:30 to godzina wystąpienia Mario Draghi’ego po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Wszystkie oczy będą zwrócone właśnie w kierunku prezesa ECB. Poniżej prezentujemy projekcje największych banków odnośnie dzisiejszego eventu.


Goldman – stopy procentowe bez zmian, szczegóły dotyczące programu skupu aktywów państw strefy euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Morgan Stanley – informacje o QE oraz projekcje członków ECB odnośnie inflacji i PKB. Przed EUR/USD dalsze spadki.

Societe Generale – szczegóły dotyczące programu skupu obligacje, jednak bez fajerwerków. Ponowne potwierdzenie chęci skupu 60 miliardów EUR miesięcznie.

Barclays – brak zmian w polityce monetarnej, uchylenie rąbka tajemnicy odnośnie szczegółów QE.

SEB – ECB skupi się na programie luzowania ilościowego i przypomni, że stopy procentowe utrzymają się na niskich poziomach w dłuższym okresie czasu.

BNP Paribas – QE to główny temat. Oprócz tego sporo uwagi poświęcone zostanie Grecji oraz europejskim stopom procentowym.

BTMU – poznamy dokładną datę startu programu luzowania ilościowego oraz liczymy na pewne szczegóły odnośnie rodzaju skupowanych aktywów.

Credit Suisse – brak zmian w polityce, wszyscy będą szukali wskazówek dotyczących przebiegu QE w praktyce. Niedźwiedzie nastawienie do pary.

ING – szukamy szczegółów odnośnie quantitve easing, oceny sytuacji makroekonomicznej i więcej informacji na temat Grecji.

Westpac – wskazówka braku zmian w polityce monetarnej przez najbliższe miesiące, podanie dany rozpoczęcia programu QE.

UBS – szczegóły techniczne w związku z programem luzowania ilościowego oraz poruszenie tematu dostępu Greków do ELA (dodatkowa płynność).

RBS – ECB potwierdzi chęć skupu aktywów o wartości 60 miliardów euro każdego miesiąca co najmniej do września 2016 lub do momentu osiągnięcia celów inflacyjnych.

Credit Agricole – ECB skupi się na stabilizacji warunków prowzrostowych. Mario Draghi będzie niechętnie mówił na temat luzowania ilościowego odwracając temat w stronę Grecji.

Deutsche Bank – Szczegóły europejskiego QE oraz przedstawienie nowych projekcji członków ECB odnośnie inflacji i PKB.

Bank of America Merrill Lynch – Event bez fajerwerków, wszyscy oczekują szczegółów odnośnie luzowania ilościowego.

Danske – spotkanie nie będzie tak interesujące jak styczniowe (ogłoszenie QE). Rynki liczą jednak na uzyskanie jak największej ilości szczegółów odnośnie technicznych warunków przebiegu programu. Wpływ dzisiejszych wypowiedzi Mario Draghi’ego na rynek jest bardzo niejasny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here