Naga MarketsCzego spodziewać się po dzisiejszej decyzji ECB piszą duże banki:

Goldman Sachs: spodziewa się utrzymania stóp na 0.25%. Patrząc dalej, bierna postawa ECB może doprowadzić do dalszego, niechcianego zacieśniania warunków finansowych. Oceniamy, że istnieje 40% prawdopodobieństwo cięcia stóp lub innych działań dotyczących płynności w nadchodzących miesiącach.

Bank of America: nie spodziewa się, by ECB zmienił swoją politykę w maju. Prognozy dotyczące inflacji powinny zostać obniżone dla II kwartału. Nie spodziewa się, by posiedzenie miało duży wpływ na euro.

Credit Suisse: oczekuje, że konferencja prasowa nie będzie ważnym wydarzeniem. Ostatnie dane nie stwarzają powodów do natychmiastowych działań. W braku katalizatorów dalszych działań, ECB prawdopodobnie będzie trzymał się dotychczasowej retoryki. Istnieje ryzyko, że konferencja prasowa zawiedzie gołębie oczekiwania.

BMO: Nie spodziewa się luzowania, jednak zauważa, że Draghi wskazał na możliwość luzowania. Wzmożona retoryka oczekiwana – konferencja prasowa będzie prawdopodobnie równie gołębia, jak poprzednia, lub bardziej. Prognozuje początkową sprzedaż EUR a następnie ruch do 1.397/1.400.

Commerzbank: Prawdopodobnie program skupu aktywów nie jest obecnie rozważany.  ECB może zawiesić absorpcję płynności z SMP. Mario Draghi zrobi co tylko może, by rynki uwierzyły, że agresywne działania są możliwe.

BNP Paribas: oczekiwania są niewielkie jeśli chodzi o dzisiejsze posiedzenie ECB. Analitycy BNP są zgodni, że nowości w polityce monetarnej banku są mało prawdopodobne w tym miesiącu.

“Możliwe działania dzielimy na trzy szerokie kategorie: programy dot. płynności (jak zakończenie sterylizacji SMP, lub wprowadzenie nowego LTRO), cięcie stóp procentowych (potencjalnie zawierające ujemną stopę depozytową),  oraz skup aktywów (mało prawdopodobne w tym momencie). Każde działania obniżające skutecznie krótkoterminowe stopy procentowe powinno skutkować osłabieniem EUR. (…)”

Citi: Nie spodziewa się zmian w polityce monetarnej w maju, natomiast o ile nie zobaczymy dobrych wyników gospodarczych do czerwca, wtedy ECB może podjąć dalsze kroki mające na celu rozluźnienie warunków monetarnych.

Societe Generale: ECB prawdopodobnie zakończy sterylizację zakupów w ramach SMP, a konferencja odbędzie się w tonie zapewnień, że ECB może zrobić więcej.

“Czy to jednak wystarczy by powstrzymać atak na 1.40 EURUSD?” – pyta bank. – “Długo- i średnioterminowe modele sugerują, że EUR jest już ciut drogie, w odniesieniu do spreadów na długu peryferii, jednak powyżej 1.40 są bariery i FX chce je upolować.”

Barclays: Dalsze działania ECB są blisko. Na tym spotkaniu prawdopodobnie bank nie zmieni swojej dotychczasowej polityki monetarnej, jednak szansa na luzowanie pozostaje bardzo duża, po wynikach inflacji poniżej prognoz.

Credit Agricole: Odbicie inflacji HICP w kwietniu powinno przekonać ECB do pozostawienia polityki monetarnej bez zmian. Bank sądzi, że prognozy członków rady zarządzającej zostaną obniżone i ECB obniży stopy procentowe w czerwcu. Tak czy inaczej Mario Draghi powtórzy, że rada zarządzająca jednomyślnie gotowa jest wprowadzić bardziej agresywne zmiany do polityki monetarnej.

“ECB wciąż może zawiesić sterylizację SMP, jednak nadwyżka płynności odbiła do 150 mld EUR, a Eonia tymczasowo spadła…” – dodaje bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here