Naga MarketsAuthor: MPD01605 | Creative Commons License

Poniżej prezentujemy zestawienie oczekiwań największych banków odnośnie dzisiejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. W jednym miejscu zebraliśmy wypowiedzi przedstawicieli między innymi Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch, Credit Suisse i Barclays Capital.

Goldman SachsNie spodziewamy się żadnych poważniejszych zmian w polityce pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego i prognozujemy zachowanie głównych stóp procentowych na niezmiennym poziomie.

BofA

Zdaniem Bank of America Merrill Lynch przed ECB bardzo spokojne posiedzenie. Po czerwcowym spotkaniu, które wprowadziło sporo zamieszania, przedstawiciele banku będą chcieli obecnie „odpocząć” i poczekać na wpływ dotychczasowych decyzji na rzeczywistą gospodarkę.

Więcej na ten temat przeczytacie w: BofA Merrill: EUR przed ECB – czego możemy się spodziewać?

Credit Suisse

Zdaniem CS, posiedzenie dotyczące polityki monetarnej ECB będzie wydarzeniem nudnym i pozbawionym jakichkolwiek niespodzianek. Prognozy banku pokrywają się z oczekiwaniami rynkowymi.

invest

Barclays

„Spodziewamy się ograniczonej ilości informacji podczas dzisiejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Z drugiej jednak strony Prezydent Draghi będzie na pewno wypytywany o najbliższą przyszłość podczas konferencji prasowej. ECB jednak podobnie jak rynek woli poczekać i ocenić efekty dotychczasowych zmian polityki pieniężnej.”

Barclays zakłada jednocześnie deprecjację trendu na EUR/USD i prognozuje spadek kursu do 1.28 przed końcem tego roku. Wcześniejszym niezwykle ważnym punktem jest jednak poziom 1.32. Bank zaleca sprzedaż euro w stosunku do japońskiego jena, dolara oraz funta szterlinga.

BNP Paribas

Dzisiejsze stanowisko dotyczące polityki monetarnej ECB powinno być zdecydowanie mniej zaskakujące niż z zeszłego miesiąca. Członkowie Komitetu cały czas monitorują bowiem zmiany, które przyniosły dotychczasowe modyfikacje polityczne.

Z dokładnymi prognozami BNPP zapoznacie się we wpisie: BNP Paribas – ECB bez fajerwerków, jednak nadal gołębi

BTMU

Zdaniem BTMU, Europejski Bank Centralny zachowa niezmienione zasady gry. Po ujawnieniu w ostatnim miesiącu nowego pakietu działań, który pomógł w obniżeniu rentowności eurozony i posiadał jak na razie ograniczony wpływ na deprecjację euro, Prezydent Draghi i spółka będą chcieli poczekać jeszcze trochę, aby ocenić rozwój sytuacji.

O ile sam Prezydent nie zdecyduje się „przegadać” wspólnej waluty w dół, wtedy BTMU nie zakłada żadnych poważniejszych zmian ruchu na EUR w krótkim terminie

Credit Agricole

Bank – podobnie jak rynek – nie spodziewa się żadnych nowych ogłoszeń odnośnie zmian w polityce monetarnej. Jest to spowodowane agresywnym luzowaniem w czerwcu. Jeżeli EUR ma w jakikolwiek sposób zareagować na dzisiejsze wydarzenia, to jedynie po przemówieniu Mario Draghi’ego – jego ocena i prognoza makroekonomiczna dla strefy euro dostarczy z pewnością więcej szczegółów odnośnie efektów wprowadzenia nowych miar polityki pieniężnych.

Danske

Po podjęciu zdecydowanych, czerwcowych kroków w stronę luzowania, Danske sądzi, że ECB powtórzy przekaz z minionego miesiąca. Przedstawiciele banku skupią się najprawdopodobniej na niektórych pozostawionych jak na razie bez odpowiedzi pytaniach odnośnie nowych miar luzujących – szczególnie w stosunku do LTRO i zaangażowaniu Europejskiego Banku Centralnego w program skupu ABS. W ogólnym ujęciu przedstawiciel banku wątpią jednak, że ECB będzie w stanie dostarczyć jakiekolwiek zaskakujące informacje.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here