Naga Marketsseb-logoDzisiejszym wydarzeniem dnia bez wątpienia będzie publikacja najnowszego raportu ADP, który będzie wstępem do piątkowego non farming payrolls. Analitycy SEB postawili przed sobą zadanie przeanalizowania ostatnich publikacji ADP oraz prognozy dzisiejszego raportu. Czy mają rację? Przekonamy się o tym już po godzinie 14:15:


Wyniki lutowego raportu ADP pozytywnie zaskoczyły – prognozy wówczas zakładały solidne 190 tys. podczas gdy oficjalna publikacja wyniosła aż 214 tys. W tym miesiącu konsensus rynkowy ponownie znajduje się poniżej 200 tysięcy. Czy możemy liczyć na kolejną niespodziankę? – zadają pytanie analitycy SEB.

Mamy wszelkie powody do stwierdzenia, że ten rok okaże się znacznie gorszy pod względem przyrostu zatrudnienia w Ameryce niż miało to miejsce w roku poprzednim. Obecnie Stany znajdują się już w strefie NAIRU (non-accelerating inflation rate of unemployment), czyli specyficznym miejscu w którym dalszy przyrost zatrudnienia nie powoduje wzrostu poziomu inflacji. Nie spowoduje to całkowitego zatrzymania powstawania nowych miejsc pracy, jednak można oczekiwać, że nastąpi widoczne spowolnienie w tempie wzrostu zatrudnienia.

Pytając się o niespodziankę podczas dzisiejszej publikacji musimy stwierdzić, że faktycznie ona nastąpi – szacujemy, że dzisiejszy raport przybierze formę 180 tysięcy nowych miejsc pracy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here