Naga MarketsProtokoły BoE o 10:30
Protokoły BoE o 10:30

Po zdecydowanie bardziej gołębim Raporcie Inflacyjnym i przesunięciu prognoz rynkowych odnośnie pierwszej podwyżki stóp procentowych na drugą połowę 2015 zakładamy, że Bank of England jednogłośnie zachowa niezmienną stopę procentową (0.5%) oraz poziom skupu aktywów (375 miliardów funtów).


Poniższy tekst zostanie zaktualizowany zaraz po publikacji decyzji BoE w sprawie stóp procentowych, QE oraz ewentualnego oświadczenia. Całość na bieżąco śledzić można natomiast w Forex na Żywo.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z oczekiwaniami Bank Anglii pozostawił stopę procentową na niezmiennym poziomie 0.5%, podobnie jak poziom skupu aktywów (375 miliardów funtów). BoE nie opublikował również oświadczenia z dzisiejszego spotkania. Na stronie Bank of England pojawiła się jedynie krótka nota:

„Komisja Polityki Pieniężnej Banku Anglii podczas dzisiejszego spotkania głosowała za utrzymaniem stopy procentowej na 0.5%. Komisja głosowała jednocześnie za utrzymaniem skupu aktywów finansowanych z rezerw banku centralnego na poziomie 375 miliardów funtów.

Protokoły z dzisiejszego posiedzenia zostaną opublikowane o 10:30 w środę, 17 grudnia.”

Na funcie widzimy delikatne osunięcia (w graniach 10-15 pipsów)

BoE wstrzymuje się z działaniami – brak oświadczenia

Oprócz tego spodziewamy się, że Bank Anglii nie wyda oświadczenia dotyczącego polityki monetarnej. Jest to standardowa praktyka, kiedy oficjele BoE nie wprowadzają żadnych istotnych zmian do swojej dotychczasowej retoryki.

Spodziewany wpływ na GBP

Zakładając brak zmian stopy procentowej oraz wielkości skupu w połączeniu z niepublikowaniem oświadczenia dot. polityki monetarnej może okazać się, że dzisiejsze posiedzenie BoE przejdzie całkowicie bez echa i nie będzie miało żadnego wpływu na notowania funta szterlinga.

Silniejsze ruchy mogą zostać wywołane pod koniec miesiąca kiedy Bank Anglii podzieli się z nami protokołami z dzisiejszego eventu. Minutes w połączeniu ze stabilizacją różnic kursowych w UK w stosunku do innych państw G10 może zapewnić GBP silne wsparcie w ostatnich tygodniach 2014 roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here