Naga MarketsO 20:00 poznamy protokoły FOMC z czerwcowego posiedzenia
O 20:00 poznamy protokoły FOMC z czerwcowego posiedzenia

Godzina 20:00 naszego czasu została zarezerwowana pod publikację protokołów FOMC z posiedzenia, które miało miejsce w połowie czerwca. Poniżej prezentujemy streszczenie prognoz 15 dużych instytucji finansowych odnośnie wieczornego wydarzenia oraz tego, jaki może mieć potencjalny wpływ na rynki.


Goldman Sachs

Pomimo pozytywnego obrazu gospodarczego Goldman spodziewa się późniejszej niż wrześniowe podwyżki stóp FED. Interpretacja czerwcowych kropek oraz konferencji prasowej wyraźnie pokazuje, że Rezerwa Federalna chce normalizować politykę dopiero od grudnia.

Morgan Stanley

Jakiekolwiek wskazówki sugerujące, że międzynarodowe warunki geopolityczne spowalniają FED w procesie normalizacji polityki pieniężnej powinny spowodować silniejsze osunięcia USD/JPY, pozwalając jenowi na kolejny oddech aprecjacyjny.

BNP Paribas

Dzisiejsza publikacja minutek może przypomnieć, że FED cały czas przesuwa się w stronę podwyżki stóp procentowych – nawet pomimo niezadowalających czerwcowych danych z rynku pracy oraz greckiego kryzysu. Ekonomiści BNP Paribas są przekonani, że członkowie FOMC podczas czerwcowego posiedzenia rozważali możliwość nawet trzech podwyżek stóp do końca 2015 roku.

Credit Suisse

Opublikowane 17 czerwca oświadczenie polityki pieniężnej po posiedzeniu FOMC pozostawiło otwarte drzwi umożliwiając podwyżkę stóp między innymi dopiero w grudniu 2015, nie dostarczając żadnych szczegółowych informacji odnośnie daty pierwszych podwyżek. Protokoły z pewnością rzucą trochę więcej światła na sprawę.

Barclays Capital

Analitycy banku zalecają analizę protokołów pod kątem różnych opinii poszczególnych członków Komitetu co do przyszłych prognoz rozwoju gospodarczego. Brak pewności w głosie Janet Yellen podczas ostatniej konferencji prasowej silnie kontrastował z oświadczeniem FOMC, które wydawało się delikatnie korzystniejsze od oczekiwań.

BofA Merrill

Prognozy Bank of America Merrill Lynch były już dzisiaj publikowane na łamach Comparic.pl. Dostępne są pod linkiem.

SEB

FOMC pozostawia wszystkie drzwi otwarte, nie odcinając sobie drogi do żadnego rozwiązania. Przed czerwcowym posiedzeniem FOMC większość członków Komitetu zakładała pierwszą podwyżkę w sierpniu. Grecki kryzys i siła dolara sugerują jednak przesunięcie momentu rozpoczęcia programu normalizacyjnego na grudzień.

Societe Generale

Zdaniem analityków SocGen dzisiejsze protokoły nie muszą mieć wcale wyraźnego wpływu na rynek. Po gołębim tonie ostatniego oświadczenia i konferencji prasowej oraz po szeregu zawirowań w związku z Grecją i Chinami, protokoły przejdą przez rynek niezauważone.

NAB

Protokoły powinny wytłumaczyć zmiany w najnowszych dots’ach – uwaga inwestorów skupi się jednak przede wszystkim na poszukiwaniu wskazówek odnośnie potencjalnych podwyżek stóp procentowych w tym roku.

Nordea

FOMC minutes zgodnie z oczekiwania powinny zasygnalizować czy FED przygotowuje się do dwóch, czy też do jednej podwyżki stóp w tym roku. Nie ma jednak co liczyć na podanie dokładnej daty rozpoczęcia procesu normalizacji, szczególnie w związku z obecną sytuacją na rynkach finansowych (Grecja i Chiny).

Danske Bank

Protokoły Rezerwy Federalnej z czerwcowego posiedzenia nie będą należały do najbardziej interesujących. Inwestorzy powinni skupić się na przyszłych wypowiedziach przedstawicieli FEDu – powinny rzucić bowiem więcej światła na przyszłe działania banku.

Credit Agricole

Oprócz Grecji uwaga rynków skupi się dzisiaj na protokołach FOMC z posiedzenia, które miało miejsce 16-17 czerwca. Patrząc na najświeższe dane makroekonomiczne, wydźwięk minutes musiałby być niezwykle gołębi, aby przepchać w tył obecne oczekiwania co do normalizacji polityki pieniężnej w wykonaniu Komitetu.

Lloyds

Biorąc pod uwagę, że czerwcowe posiedzenie FOMC było podsumowane konferencją prasową oraz publikacją kropek, dzisiejsze protokoły nie będą w stanie raczej niczym zaskoczyć. W związku z tym rynek nie powinien przypisać im większej wartości.

BTMU

Minutes z całą pewnością dokładniej zobrazują obawy członków Komitetu odnośnie przyszłej kondycji amerykańskiej gospodarki – dobre dane makroekonomiczne są bowiem niezbędnym elementem dalszego podążania w kierunku polityki normalizacyjnej (podwyżka stóp procentowych).

CIBC

Inwestorzy skupią się na ocenie członków FOMC niekorzystnych danych z pierwszego kwartału oraz będą szukali w dokumencie powodów gołębich projekcji poszczególnych przedstawicieli Komitetu (dotsy). Chociaż protokoły FOMC zazwyczaj są bardzo istotnym wydarzeniem, to w tym tygodniu i tak dominuje Grecja.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here