Naga MarketsJuż w ten wtorek, 6 marca Reserve Bank of Australia podejmie decyzję dotyczącą wysokości stóp procentowych. Jak zwykle, posiedzenie banku centralnego skupia na sobie uwagę inwestorów. Czego spodziewać się po RBA i w jaki sposób zareaguje dolar australijski? O tym piszą między innymi analitycy Barclays. 


Dolar australijski był najgorzej radzącą sobie walutą z koszyka G10 w ubiegłym tygodniu. Niedźwiedziom na AUD pomagały słaby sentyment do ryzyka, negatywne niespodzianki towarzyszące publikacjom danych z Australii oraz doniesienia o potencjalnym cle na stal i aluminium importowaną do Stanów Zjednoczonych.

Możliwość wprowadzenia w życie przez Donalda Trumpa zapowiadanych protekcjonistycznych rozwiązań prawnych jest zdaniem analityków Barclays kolejną wskazówką do utrzymania swojego niedźwiedziego stosunku do AUDUSD. Dolarowi australijskiemu nie pomoże też posiedzenie RBA (…) dotychczasowe dane nie pozwalają na zmianę retoryki Banku co powstrzyma RBA przed zmianą poziomu stóp – przekonuje Barclays.

Ostatnie dane z australijskiego rynku pracy okazały się mieszane, bo choć poziom bezrobocia spadł to podobnie stało z stosunkiem zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin do zatrudnienia na część etatu. Spada również średnia liczba godzin przepracowanych tygodniowo choć poziom wynagrodzeń nieznacznie się poprawił.

O australijskim rynku pracy pisze również National Australia Bank. Analitycy NAB przyznają, że i oni nie spodziewają się zmiany w dotychczasowym kierunku Reserve Bank of Australia. Wtorkowa decyzja niewiele, jeśli cokolwiek, zmieni w wycenie rynkowej AUD. (…) znacznie więcej niż od decyzji monetarnej oczekujemy od gubernatora Lowe. Kierujący pracami Reserve Bank of Australia Philip Lowe weźmie udział we wtorkowej konferencji organizowanej przez Australian Finance Review. W Sydney wygłosi również krótkie oświadczenie, któremu z uwagą przysłuchiwać się będą analitycy NAB.

Więcej komentarzy Dużych Graczy znajdziesz w FxWatcher>>>

Ta wypowiedź nastąpi już po publikacji decyzji monetarnej i będzie podsumowaniem przemyśleń RBA na temat ostatnich danych z rynku pracy (…) oczekujemy, że w ocenie Banku potwierdzą one powolną ‘stopniową’ poprawę warunków gospodarczych w Australii – czytamy w komentarzu National Australia Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here