Naga Marketsnomura-logoJak wskazywaliśmy w porannym komentarzu makro – czwartkowa decyzja EBC nie jest jedyną podejmowaną decyzją monetarną w tym tygodniu. Już jutro, w środę 9 marca o godzinie 16:00 zostanie opublikowana decyzja Bank of Canada dotycząca wysokości stóp procentowych u północnego sąsiada USA. Czego możemy się spodziewać po tym wydarzeniu?


Ostatnie dane dotyczące poziomu inflacji w Kanadzie zadowalają – stwierdzają analitycy Nomura. W styczniu bazowy wskaźnik inflacji konsumenckiej wyniósł 2,0% co było wartością większą niż ówczesny konsensus rynkowy. Również obecna sytuacja na rynku ropy naftowej, której ceny zaczynają odbijać i wczoraj wieczorem WTI musnęło poziom 38 USD za baryłkę, powodują, że prognozy dla gospodarki Kanady kształtują się w coraz jaśniejszych barwach.

Zdaniem Nomura, Bank of Canada nie zdecyduje się jutro na zmianę dotychczasowego poziomu stóp procentowych. Wydaje się, że logicznym posunięciem byłoby zaczekanie na ogłoszenie przez rząd zapowiadanego pakietu stymulującego i zaczekanie na jego efekty.

Obecnie USD/CAD znajduje się w okolicy 1,3330 i nadal pozostaje w dosyć dobrze respektowanym kanale spadkowym:

USDCADH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here