Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest nadzwyczaj spokojny – z ważnych dla inwestorów handlujących dolarem danych planowane jest jedno: raport dotyczący sprzedaży domów na rynku pierwotnym. Choć zdaniem analityków Barclays nie będzie to market mover to warto jednak być na bieżąco z amerykańskim rynkiem nieruchomości. Poniżej prognozy Barclays dotyczące tej publikacji: 


Konsensus rynkowy zakłada, że w lutym 510 tysięcy nowych domów sprzedanych na rynku pierwotnym, znalazło swoich nabywców. Zdaniem analityków Barclays, ta wartość może być odrobinę zaniżona. Powodem spadku sprzedaży w styczniu były najprawdopodobniej anomalie pogodowe na zachodzie Stanów, które wstrzymały i opóźniły odbiór budowanych domów. Naszym zdaniem, w trakcie spokojnego lutego, opóźnienia zostały nadrobione a dzisiejsze dane potwierdzą, że amerykański rynek nieruchomości wciąż odzyskuje siły. Prognozujemy wzrost sprzedaży na rynku pierwotnym do poziomu 520 tys. – podsumowują analitycy Barclays.

Sytuacja na EUR/USD jak na razie faworyzuje amerykańskiego dolara. Para zniżkuje w kierunku dolnego ograniczenia szerokiego kanału wzrostowego:

EURUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here