Naga MarketsNapis na czapce amerykańskiego absolwenta: "Zatrudnij mnie, proszę"
Napis na czapce amerykańskiego absolwenta: “Zatrudnij mnie, proszę”

Oświadczenie FOMC nie wstrząsnęło dolarem, być może zrobią to payrollsy. Już dziś o 13:30 poznamy najnowszy raport non farming payrolls za miniony miesiąc. Czy październikowe dane podwyższą rynkową wycenę scenariusza grudniowej podwyżki? Swoimi prognozami dzieli się aż 9 banków znanych z naszego działu Pozycje dużych graczy.


Goldman Sachs

Analitycy jednego z najbardziej znanych na świecie banków inwestycyjnych prognozują październikowy wzrost zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym na 185 tys. Stopa bezrobocia powinna spaść do poziomu 4,9%, natomiast średnie wynagrodzenie za godzinę wzrosnąć o 0,3%.

Bank of America Merrill Lynch

Zdaniem BofA Merrill Lynch obecny konsensus rynkowy zakładający przyrost zatrudnienia o 175 tys. jest nieco zawyżony. Znacznie bardziej odpowiednią wartością jest 170 000, które wpasowuje się w średnią z ostatnich sześciu miesięcy – przekonują analitycy. Zdecydowana większość nowozatrudnionych znajdzie posadę w sektorze prywatnym (aż 165 tys.), przyrost zatrudnienia w strukturach rządowych powinien okazać się nieznaczny (5 tys.). Zdaniem BofA Merrill Lynch stopa bezrobocia w październiku pozostanie na poziomie 5%.

Barclays

Analitycy Barclays zgadzają się z obecnym konsensusem rynkowym mówiącym o wzroście payrolls o 175 tys. Aż 165 tys. nowych miejsc pracy zapewni sektor prywatny, pozostałe 10 tys. Amerykanów rozpocznie pracę w sektorze publicznym. Prognozowany jest również spadek poziomu bezrobocia do 4,9% w październiku (obecnie 5%). Dzisiejszy raport payrolls powinien potwierdzić siłę amerykańskiego rynku pracy, co przełoży się bezpośrednio na wzrost prawdopodobieństwa grudniowej podwyżki – przekonuje bank.

Śledź na bieżąco komentarze walutowe i pozycje największych banków. Odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

SEB

Nasza prognoza zakłada wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 190 tys. oraz spadek poziomu bezrobocia do poziomu 4,9% – przekonują, oszczędni w słowach analitycy SEB.

UBS

Zatrudnienie w samym tylko sektorze prywatnym powinno – zdaniem UBS – wynieść 175 tys. Prognozowany wzrost w głównej mierze zawdzięczać będziemy branży przemysłowej, która już we wrześniu wykazywała oznaki ożywienia. Średnie wynagrodzenia za godzinę powinny odnotować 0,2% wzrost w skali miesiąc do miesiąca – wciąż zgodnie z trendem, jednak nieco poniżej rynkowych prognoz. Poziom bezrobocia w październiku prawdopodobnie spadnie do 4,9%

Credit Agricole

Prognozowana wartość payrolls według analityków Credit Agricole wynosi nieco więcej niż zakłada to konsensus rynkowy – 185 tys. Zdaniem banku, rynek ma rację natomiast co do październikowego poziomu bezrobocia w Stanach – wskaźnik ten powinien spaść do 4,9% z obecnych 5%. Wynagrodzenia pracowników powinny pokazać stabilny wzrost o 0,2% m/m. Dzisiejszy raport naszym zdaniem zostanie pozytywnie odebrany przez rynek, jako potwierdzenie możliwości grudniowej podwyżki – ocenia bank.

BNP Paribas

Analitycy BNP Paribas oczekują stabilnego wzrostu payrolls w wysokości 180 tys. Raport zapewni również wzrost trzymiesięcznej średniej, która obecnie znajduje się na poziomie 168 tys.

Morgan Stanley

Analitycy Morgan Stanley chcieliby wierzyć w wcześniejsze prognozy mówiące o wzroście NFP o 205 tys. jednak ich zdaniem jakakolwiek wartość wyższa od obecnego konsensusu pozytywnie wpłynie na wycenę USD. Morgan Stanley szuka okazji do kupna USD/JPY.

Nomura

Dzisiejsze payrollsy powinny wykazać stabilny wzrost o 170 tys. – twierdzą analitycy Nomura. Poziom bezrobocia zgodnie z konsensusem oraz prognozami Nomury powinien wynieść 4,9% natomiast średnie wynagrodzenie za godzinę stabilne 0,2%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUDJPY – potencjalny kierunek do 76.30
Następny artykułZłoto – w drodze do linii 4/8
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here