Naga MarketsNapis na czapce amerykańskiego absolwenta: “Zatrudnij mnie, proszę”

Najważniejszym wydarzeniem piątkowej sesji jest publikacja amerykańskiego raportu z rynku pracy za styczeń – szczególnie, że po nudnym posiedzeniu FOMC i dobrych wynikach raportu ADP oczekiwania rynków są wyraźnie pobudzone. Poniżej prezentujemy prognozy 10 dużych instytucji finansowych odnośnie popołudniowych publikacji.


Jak wypadnie NFP?

Szeroki konsensus rynkowy mówi o wzroście zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 175 tysięcy etatów oraz utrzymaniu stopy bezrobocia na 4,7%. Sprawdź jak pokrywa się to z prognozami banków inwestycyjnych:

  • Goldman SachsNFP 200 tysięcy, stopa bezrobocia 4,6%, średnie zarobki m/m 0,3%, średnie zarobki r/r 2,8%
  • BarclaysNFP 175 tysięcy, stopa bezrobocia 4,6%, średnie zarobki m/m 0,3%
  • BofA MerrillNFP 160 tysięcy, stopa bezrobocia 4,7%, średnie zarobki m/m 0,3%, średnie zarobki r/r 2,8%
  • SEBNFP 175 tysięcy, stopa bezrobocia 4,7%, średnie zarobki m/m 0,3%
  • NomuraNFP 205 tysięcy, stopa bezrobocia 4,7%, średnie zarobki m/m 0,2%, średnie zarobki r/r 2,7%
  • Credit AgricoleNFP 175 tysięcy, stopa bezrobocia 4,7%, średnie zarobki m/m 0,3%
  • CIBCNFP 175, stopa bezrobocia 4,7%
  • Credit SuisseNFP 190 tysięcy, stopa bezrobocia 4,7%, średnie zarobki m/m 0,2%
  • UniCreditNFP 190 tysięcy, stopa bezrobocia 4,6%
  • HSBCNFP 180 tysięcy tysięcy, stopa bezrobocia 4,7%, średnie zarobki m/m 0,3%, średnie zarobki r/r 2,8%

Informacje zebrane dzięki usłudze FxWatcher – sprawdź bezpłatny okres próbny i odbieraj codziennie dziesiątki rekomendacji bankowych na maila.

Jak widać prognozy banków są dosyć stonowane – jedynie Goldman Sachs pozwolił sobie na prognozę NFP w wysokości 200 tysięcy. Co do stopy bezrobocia zdania są podzielone pomiędzy utrzymaniem niezmiennych poziomów lub delikatnym spadkiem do 4,6%. W zakresie dynamiki średnich zarobków godzinowych analitycy spodziewają się natomiast spowolnienia po silnych rezultatach grudniowych (0,4% oraz 2,9% kolejno w ujęciu miesięcznym i rocznym).

USD/CAD z szansą na silne odbicie?

Sytuację techniczną na EUR/USD oraz potencjalny zassie 400 pipsów spadków omawialiśmy we wcześniejszej analizie. Z innych majorsów w ujęciu średnioterminowego Price Action ciekawie prezentuje się również USD/CAD:

USD/CAD D1

Wielomiesięczne szczyty z końcówki zeszłego roku okazały się niemożliwe w pokonaniu, co wywołało korektę w skali 600 pipsów. Cena dociera jednak do okrągłego poziomu 1.3000 oraz 50% zniesienia wzrostów obserwowanych od maja 2016, gdzie rozrysowała w czwartek popytową świecę pin bar. Dla rynków może to być wyraźny sygnał z PA, że warto rozważyć długie pozycje. Strefa 1.3000-1.3032 z pewnością jest dla ceny istotna, wcześniej sprawdzając się jako opór oraz wsparcie przy wielu okazjach.

Tylko w ostatnim czasie dwa re-testy horyzontalnego obszaru przyniosły ruchy w zakresie kolejno 600 i 360 pipsów (zaznaczone na czerwono pin bary). Czy obecny nos Pinokia pozwoli osiągnąć podobny rezultat?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here