Naga MarketsCzego spodziewać się na rynkach przed świętami? Pobierz specjalny raport!Z jednej strony ożywienie gospodarcze po głębokim załamaniu wywołanym pandemią, z drugiej – wyraźne przyspieszenie cen. Banki centralne próbują odpowiednio zareagować na sytuację. Czego możemy spodziewać się w listopadzie?

  • Choć za rogiem powoli wyłania się już Boże Narodzenie, nastroje na rynku są raczej mało świąteczne. Po raz kolejny pojawia się więcej pytań, niż odpowiedzi.
  • W związku z tym analitycy TMS Brokers przygotowali specjalny raport rynkowy, w którym podsumowują najważniejsze wydarzenia i okazje rynkowe
  • Bezpłatny raport możesz pobrać w tym miejscu

Banki centralne zaskakują ekonomistów

Europejski Bank Centralny przyznaje, że na wyhamowanie cen będziemy musieli jeszcze poczekać. Chociaż prezes EBC zaznacza, że obecna inflacja jest zjawiskiem przejściowym i w średnim terminie ponownie zobaczymy poziom mniejszy niż 2 proc., Europejczycy reagują mniej entuzjastycznie.Zaskakują podwyżki stóp procentowych przez banki centralne. Bank Centralny Czech zdecydował się podnieść stopy z 1,5 do 2,75 proc. Podobne zaskoczenie pojawiło się w Polsce, gdzie Rada Polityki pieniężnej podniosła główną stóp procentową o 75 punktów bazowych. W obydwu krajach to więcej niż zakładali eksperci.

POBIERAM RAPORT TMS BROKERS

Nieznana przyszłość kryptowalut

W październiku notowania Bitcoina przekroczyły wzrost ponad 60 proc. Listopad przyniósł jednak lekkie schłodzenie nastrojów, ponieważ nadal nie wiadomo, jaka decyzja zapadnie w sprawie regulacji prawnych kryptowalut. Oficjalnie spór mocarstw – USA i Chin – toczy się o szkodliwe działanie koparek kryptowalutowych na środowisko. Nieoficjalnie, wiadomym jest, że dla Chin wszelkie przejawy niekontrolowanego obrotu pieniądza nie są akceptowane.

Pszenica rekordowo w górę

Tymczasem zawrotnie rosną ceny pszenicy. Na CBOT kontrakt po raz pierwszy od dziewięciu lat ponownie jest wyceniany ponad 800 centów za buszel. Drożejące ceny to efekt m.in. bardzo niskich zapasów w krajach eksportowych. Prognozy pokazują że mogą się one jeszcze pogłębić na z powodu niższych plonów w USA, Rosji oraz Kanadzie.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz bezpłatnie raport trendów bankowych.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here