Naga MarketsGoldman-SachsJutrzejszy dzień dla inwestorów na szterlingu będzie prawdziwą kolejką górską. Przed GBP sporo ważnych danych o charakterze makroekonomicznym. Czego można się spodziewać po czwartku? Goldman Sachs przygotował 3 scenariusze.


Jutrzejszy dzień już został nazwany przez traderów i osoby z branży “Super Czwartkiem” podczas którego poznamy między innymi decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych, najnowszy raport inflacyjny oraz serię komentarzy członków BoE z gubernatorem Carneyem na czele. Goldman Sachs przygotował trzy kluczowe jego zdaniem projekcje, na których warto skupić swoją uwagę:

Po pierwsze Goldman Sachs prognozuje, że dotychczasowa polityka Banku Anglii pozostaje niezmienne, a podczas głosowania nad wysokością stóp, dwóch bądź trzech członków Komitetu zagłosuje za podwyższeniem oprocentowania.

Po drugie bank przewiduje, że prognozy BoE w stosunku do stopy inflacji zostaną poddane ocenie i obniżone.

Po trzecie Goldman Sachs szacuje, że najnowsze prognozy Banku w stosunku do przyszłej, dwuletniej stopy inflacji ukształtują się blisko 2%, a prognozy trzyletnie będą zakładały powrót poziomu inflacji powyżej celu statutowego BoE.

Podsumowując wszystkie trzy punkty bank oczekuje, że jutrzejszy dzień będzie umiarkowanie pozytywny dla GBP, gdy Bank Anglii zasygnalizuje, że w średnim terminie gospodarka Wysp spokojnie buduje “presję inflacyjną” pozwalającą na zredukowanie negatywnych skutków silnego szterlinga. Goldman Sachs podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko i prognozuje spadek EUR/GBP do poziomu 0,65 w przeciągu 12 miesięcy.

Tygodniowy wykres EUR/GBP. Potencjał do spadku jest spory.
Tygodniowy wykres EUR/GBP. Potencjał do spadku jest spory.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here