Naga MarketsBNP-Paribas-logoBazowym scenariuszem analityków BNP Paribas pozostaje podwyżka stóp o 25 pb. Jak zwracano jednak uwagę wczoraj – grudniowa decyzja FOMC nie musi oznaczać jednak kolejnych wzrostów dolara amerykańskiego. Francuski bank prezentuje możliwe scenariusze dzisiejszego wieczoru:


Oświadczenie FOMC

To pierwszy dokument, który będzie oceniany przez rynki. W nim znajdziemy również decyzję dotyczącą poziomu amerykańskich stóp procentowych.

Prognoza BNP Paribas

W dokumencie znajdziemy kolejne potwierdzenie dobrej kondycji krajowego rynku pracy – uważają analitycy banku. Najprawdopodobniej znajdą się w nim zwroty traktujące o wyższym poziomie inflacji oraz tempie wzrostu cen w gospodarce. Język będzie jednak dość wyważony. Decyzja monetarna zakładać będzie podwyżkę stóp o 25 punktów bazowych.

Gołębi scenariusz

W tym scenariuszu FOMC będzie starał się zwrócić uwagę na niedostateczny przyrost zatrudnienia w ciągu ostatniego miesiąca. Niezadowalający poziom inflacji będzie skwitowany stwierdzeniem o pozytywnym rozwoju cen tak jak to miało miejsce w listopadzie.

Jastrzębi scenariusz

Język oświadczenia będzie bardziej optymistyczny, Rezerwa prawdopodobnie porzuci sformułowania dotyczące bliskiego monitorowania poziomu cen oraz krajowego rynku pracy.

Projekcje gospodarcze

Publikacja równie ważna jak samo oświadczenie ponieważ pozwoli skonstruować prognozy działań Fed na kolejne miesiące.

Prognoza BNP Paribas

Średnia z kropek Fed wskaże 2 podwyżki w 2017 roku. Identycznie jak w przypadku ostatniej publikacji, jednak z nieco większym odchyleniem od średniej. Projekcje gospodarcze ulegną kosmetycznym zmianom. Język publikacji względnie optymistyczny.


Komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne i wiele innych materiałów znajdziesz w bazie FxWatcher – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego >>>


Gołębi scenariusz

Publikacja będzie zawierać nieco gorsze prognozy na przyszły rok. Grudniowe projekcje nie powinny jednak odwieść inwestorów od kropek na wyższych poziomach.

Jastrzębi scenariusz

Niezwykle pozytywnym scenariuszem będzie wskazanie przez kropki aż trzech podwyżek stóp w 2017 roku. Scenariusz ten zakłada również nieco lepsze prognozy na przyszły rok.

Konferencja prasowa Janet Yellen

Prognoza BNP Paribas

Prezes Fed z pewnością odniesie się do ostatnich danych makroekonomicznych. Być może ponownie usłyszymy znane już inwestorom (…) zależne od danych jednak Yellen nie powinna ani wyraźnie wykluczyć podwyżki w pierwszym kwartale przyszłego roku, ani też jednoznacznie zanegować takiego scenariusza. Prawdopodobnie w wypowiedzi Yellen znajdziemy również sporą dozę odniesień do zapowiadanej przez Donalda Trumpa reformy polityki fiskalnej.

Gołębi scenariusz

Możliwe jest jednak, że Yellen zwróci uwagę na poziom rentowności amerykańskich obligacji, który już działa jako swojego rodzaju hamulec dla gospodarki. Najprawdopodobniej sporo czasu zostanie poświęcone kwestii realnych stóp procentowych.

Jastrzębi scenariusz

Definicja jastrzębiego komunikatu zakłada zmianę retoryki dotyczącej globalnej gospodarki – przede wszystkim Chin. Yellen zasygnalizuje również, że Rezerwa Federalna przedstawi zaktualizowane stanowisko gdy znany będzie kształt reform fiskalnych nowego gabinetu prezydenta Stanów. Prezes Fed będzie również bardziej optymistyczna w stosunku do celów inflacyjnych Fed.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURCAD – scenariusz na wybicie z konsolidacji
Następny artykułWTI zyskuje na spadkach zapasów ropy w USA
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here