Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Już o 13:30 opublikowane zostaną najważniejsze dane tego dnia, czyli raporty dotyczące sprzedaży detalicznej w Stanach, inflacji producenckiej (PPI) oraz indeks NY New York Empire State. Czego spodziewać się po tych publikacjach i jak wpłyną one na wycenę dolara amerykańskiego? Sprawdzają to analitycy Barclays:


Zaczynając od raportu dotyczącego wielkości sprzedaży detalicznej, analitycy banku prognozują, że ta uległa skurczeniu. Przewidywany poziom szerokiego indeksu wynosi – 0,3% m/m (konsensus rynkowy wspomina o -0,1%), natomiast bazowa sprzedaż detaliczna (core retail sales) nie powinna zaskoczyć i wynieść w lutym 0,2% m/m (poprzednio 0,6%).

Oczekiwany poziom inflacji PPI powinien być niższy niż ten prognozowany przez szeroki rynek. Barclays przekonuje, że szeroki wskaźnik powinien odnotować spadek w lutym o 0,3% w porównaniu z miesiącem poprzednim. Bazowy indeks PPI z racji spadku cen żywności oraz energii nie powinien ulec zmianie w lutym.

Indeks NY Empire State, publikowany przez regionalny oddział Fed w Nowym Jorku w ostatnich miesiącach znacznie się pogorszył. Zdaniem analityków Barclays w lutym poziom tego indeksu nieznacznie uległ poprawie, jednak nie są to wzrosty napawające optymizmem. Prognozy banku są nieco gorsze od tych rynkowych i wskazują na odczyt rzędu -12 pkt. wobec konsensusu rynkowego na poziomie -10.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here