Naga MarketsCzego rynki oczekują od dzisiejszej decyzji Rezerwy Federalnej (Fed)?Kurs dolara kontynuuje spadki, podczas gdy koniec burzliwego, 2020 roku jest coraz bliżej. Decyzja Rezerwy Federalnej (Fed) jest w obecnym jeszcze roku jednym z ostatnich dużych wydarzeń. Strategowie pozostają bardzo ciekawi odnośnie tego, czy bank centralny połączy przyszłość zakupów aktywów z miernikami zatrudnienia i inflacji, a nawet podejmie działania w celu zmiany tempa lub struktury zakupu obligacji, na przykład przechylając zakup długu na dłuższe terminy zapadalności, aby wesprzeć gospodarkę.

  • Szczepionki dają nadzieję na opanowanie pandemii w 2021 roku
  • Kongres jest coraz bliżej uzgodnienia pakietu ulg fiskalnych
  • Rezerwa Federalna może przyjąć gołębi ton

Co planuje Rezerwa Federalna?

W tym tygodniu miały miejsce pierwsze szczepienia w USA przeciw Covid-19. Nastroje są zatem bardziej optymistyczne, gdyż oczekuje się, że pandemia zostanie opanowana w nadchodzących miesiącach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, zdaje się, że Kongres jest coraz bliżej uzgodnienia pakietu ulg podatkowych. Jeśli jednak rozmowy się przedłużą, może wzrosnąć presja na Fed i prezesa Jerome’a ​​Powella, by zapewnić wsparcie gospodarce.

Stratedzy Goldman Sachs uważają, iż prawdopodobne jest, że Fed zaskoczy rynki gołębią retoryką. Z kolei Steven Englander, szef działu badań walutowych G-10 w Standard Chartered Bank oczekuje, że FOMC może udzielić długoterminowych wskazówek co do tego, co ostatecznie doprowadzi do spowolnienia lub zakończenia skupu aktywów.

– Nasze przypuszczenie jest takie, że ogólny ton będzie budził nadzieję, ale będzie przepełniony ostrożnością – powiedział Vishnu Varathan z Mizuho Bank Ltd.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKurs dolara (DXY) coraz niżej

Notowania dolara wobec koszyka głównych walut spadają kolejny dzień z rzędu. Jak widać na wykresie dziennym indeksu dolara (DXY), cena porusza się w silnym trendzie spadkowym.

Najbliższy cel dla spadków stanowi teraz okrągły poziom 90,00. Kluczowa strefa wsparcia wypada natomiast w okolicach poziomu 89,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here